Zbliżający się, czwarty sezon Ultraligi będzie oznaczać zmianę w systemie promocyjnym. Otwarte kwalifikacje nie będą już miały miejsca – zostaną zastąpione przez 2. Dywizję ligi.

W nadchodzącym, czwartym sezonie, Ultraliga wniesie na rodzimą scenę League of Legends ogrom nowości. Będą to nie tylko nowe organizacje czy twarze, lecz przede wszystkim 2. Dywizja, która znacząco wpłynie na dotychczasowe rozgrywki amatorskie, a także zrewolucjonizuje obecny system promocyjny do organizowanej przez Polsat Games ligi.

W 2. Dywizji Ultraligi zobaczymy osiem zespołów – sześć z nich będą stanowić akademie organizacji występujących w Ultralidze. Pozostałe zaś zostaną wyłonione w dwóch otwartych turniejach kwalifikacyjnych, które odbędą się kolejno ósmego oraz jedenastego czerwca. Drużyny będą mierzyć się w systemie ligowym, każdy z każdym z meczami rewanżowymi. Najlepsza czwórka awansuje do playoffów, które będą miejscem rywalizacji o dwa miejsca w turnieju promocyjnym.

Decyzja o utworzeniu 2. Dywizji argumentowana jest chęcią przyśpieszenia rozwoju polskiej sceny esportowej poprzez jej dokładniejsze ustrukturyzowanie. Szansę na pokazanie swoich umiejętności uzyskają jednak nie tylko młodzi zawodnicy. Prawa do transmisji spotkań są otwarte, zatem każdy będzie mógł spróbować swoich sił w komentowaniu League of Legends.