Trzeba przyznać, że pomimo zakończenia tegorocznych mistrzostw świata, emocji w półświatku LoL-a nie brakuje. Przecieki udostępniane przez tzw. leakerów lub niezwykle bliskich scenie dziennikarzy rozpalają do granic możliwości ciekawość sympatyków najlepszych drużyn League of Legends na świecie.

Najgorętsze plotki ostatnich tygodni dotyczą Luki „Perkza” Perkovicia, zawodnika dolnej alei G2 Esports. Zgodnie z informacjami gracz, którego w przeszłości mogliśmy oglądać na środkowej alei, jest bliski opuszczenia najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Destynacją, o której najczęściej wspomina się w kontekście Chorwata jest Ameryka Północna, a dokładnie zespół Cloud9. Choć niepotwierdzone pogłoski za każdym razem najlepiej jest traktować z odpowiednią dozą dystansu, tym razem zostały opublikowane przez samego Jacoba Wolfa, dziennikarza do niedawna związanego z portalem ESPN.

Sytuacja Perkza stanowi jednak wyłącznie wierzchołek góry lodowej wszystkich informacji, które zapowiadają ekscytujące rotacje w składach na sezon 2021. Niektóre z nich dotyczą zawodników z Polski, albowiem bliskie prawdy wydają się informacje o przejściu Oskara „Vandera” Bogdana do Misfits Gaming, a co za tym idzie, awans Trymbiego do głównego składu Rogue.

Pogłoski już niedługo zaczną znajdywać potwierdzenie lub zaprzeczenie w rzeczywistości. Już jedynie kilka godzin dzieli nas od dnia 17 listopada, a co za tym idzie, wygaśnięcia kontraktów części z graczy oraz oficjalnego otwarcia okienka transferowego. Najgorętszym rotacjom w składach poświęcony zostanie specjalny livestream – Jacob Wolf’s Free Agency Show, który odbędzie w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.