Po prawdopodobnym odwołaniu Mid-Season Invitational zmiany mają dosięgnąć także najważniejszą dla każdego fana League of Legends imprezę w roku. Wedle doniesień, liczba zespołów z Chin oraz Europy miałaby ulec zmianie.

Nie tak dawno, środowisko LoLa doszła informacja o odwołaniu jednej z najchętniej oglądanych imprez esportowych. W związku z sytuacją na świecie i zagrożeniem dla zawodników i pracowników nie ma nic dziwnego w fakcie, że MSI miałoby zostać odwołane. Wedle doniesień Kenziego z serwisu FOMOS, oprócz anulowania tegorocznej edycji MSI, Riot Games planuje namieszać w ilości drużyn, które będą mogły wziąć udział w Mistrzostwach Świata. Jeżeli wierzyć tym plotkom, na turnieju pojawi się kilka ekip więcej. Sytuacja ta jest szczególnie interesująca dla drużyn z Europy i Chin, gdyż pojawić mają się aż cztery, a nie trzy, reprezentujące te regiony formacje. Oprócz tego miałyby wystąpić po 2 drużyny z Wietnamu oraz z Pacific Championship Series.

Jak na razie jednak Riot nie komentuje powyższych doniesień. Pozostaje więc czekać na oficjalne oświadczenie zarówno w sprawie MSI jak i rozszerzenia Mistrzostw Świata.