Evil Geniuses z Mystiquesem w składzie zajmuje drugie miejsce po pierwszej kolejce w NA Academy League. Natomiast już dziś rozpoczyna się drugi tydzień, w którym EG.A będzie miało najpierw łatwe, a dzień później bardzo trudne wyzwanie.

Przed startem letniego splitu w Evil Geniuses Academy zmienił się strzelec. Mystiques teraz gra z TeamLuke'em, a jego wcześniejszy partner, czyli Shoryu został zdegradowany do amatorskiej dywizji geniuszy zła. Reszta składu została taka sama, więc EG.A zdecydowanie trzeba postrzegać jako jednego z faworytów do zwycięstwa.

Pierwsza kolejka tylko to potwierdziła, gdyż ekipa Polaka wygrała trzy mapy i przegrała tylko jedną. Tu trzeba wspomnieć o zmianie formatu, a dokładniej powrocie do BO2. Uważam, że jest to świetny format, gdyż jest sprawiedliwszy od bo1 i dalej podtrzymuje show.

Najpierw Evil Geniuses Academy wygrało z Dignitas Academy. Pierwsza mapa była bardzo szybka, gdyż zakończyła się w 22 minucie. Niewiele więcej trwała druga, gdyż nexus wybuchł w 29 minucie. A co ciekawe aż 17 zabójstw zgarnął grający Rumblem Contratz. Dzień później EG.A zagrało na akademią TSM i tam zobaczyliśmy dwie wyrównane, ponad 35-minutowe mapy. W jednej górą było TSM, a w następnej zwyciężyła ekipa Mystiquesa. Za to on sam znakomicie zagrał Maokai'em.

Ex aequo na drugim miejscu są akademie Cloud9, Flyquest i 100 Thieves. Z tym że C9 grało na 100T, a FLY zaliczyło wpadkę na Dignitas. Liderem w tabeli jest Team liquid Academy z samym zwycięstwami, aczkolwiek po tak dobrej kolejce do głównego składu dołączył Jenkins. Także to może utrudnić zadania TL.A, które jeszcze nie ogłosiło następcy na miejsce toplanera.

Już dziś o 22:00 rozpocznie się drugi tydzień ligi. Meczem otwarcia będzie starcie akademii TSM z 100 Thieves. Za to Mystiques i spółka zagrają o północy z Golden Guardians, czyli z najsłabszą drużyną w lidze. Dzień później też o północy geniusze zła zmierzą się z Team Liquid i z pewnością będzie to trudniejsze spotkanie, aczkolwiek z uwagi na zmianę na górnej alei, jak najbardziej do wygrania.