Już w wiosennym splicie Forsaken zaliczyło bardzo udany debiut, gdyż dostało się do play-offów. Natomiast zapowiada się, że latem formacja powalczy nawet o mistrzostwo. Do składu dołączyło pięciu nowych graczy, a w tym wracający do Polski Mystiques.

Pod koniec listopada ubiegłego roku Forsaken dołączyło do Ultraligi, kupując slot, z którego zrezygnowało K1CK. Wtem fani raczej się zasmucili, gdyż portugalska organizacja była bardzo lubiana przez społeczność, zwłaszcza z uwagi na Puki'ego. Natomiast FSK mogło być ciekawym odświeżeniem dla naszej ligi i rzeczywiście tak było. Formacja wystawiła skład złożony z młodych zawodników i szkoleniowców, a to niespodziewanie wypaliło. sheru i spółka z rekordem 9-9 awansowali do fazy pucharowej Ultraligi, a w niej przegrali 1-3 z Team ESCA Gaming.

Na letni split jednak Forsaken celuje jeszcze wyżej. Organizacja zdecydowała się na wymianę całego składu na znacznie lepszy. Na górnej alei zagra Lequ, mający za sobą udany letni split 2021 roku i ostatnio słabą wiosnę w Illuminar Gaming. W jungli zobaczymy zaś Kannę, co cieszy, ponieważ po trzech splitach za granicą wraca on na polską scenę. Polak w 2020 roku grał w PRIDE, a potem mogliśmy go zobaczyć w takich zespołach jak: Goskilla, Crvena Zvezda i MNM Gaming. Na środku zaprezentuje się Warszi, którego również możecie kojarzyć z gry w PRIDE, a także w Illuminar Gaming, 7more7 Pompa Team czy też Dusty. A nowym strzelcem został Dambaj, który jeszcze niedawno grał z Warszim w DY, a wiosną tego roku zajął dopiero siódme miejsce w lidze włoskiej w barwach Cyberground Gaming, więc ma szansę się odbić.

Natomiast najciekawszy jest wielki powrót Mystiques'a na polską scenę. Polski wspierający w 2020 roku dwukrotnie zdobył mistrzostwo Ultraligi. Wiosną w barwach AGO Rogue, a latem wraz z K1CK. Za to wcześniej też triumfował na naszej ziemi, między innymi z Pompa Team podczas Polskiej Ligi Esportowej. Starsi fani zaś mogą go kojarzyć z występów w Illuminar Gaming w składzie z Kubon'em, Tabasko, Niq760 i Creaton'em. Piotr Piórkowski grał też w Excel Esports (2019 rok) i w Evil Geniuses Academy (2021 rok). Jednak ostatni split nie był dla niego udany. Wraz z SK Gaming Prime zajął dopiero siódme miejsce w Prime League i teraz zdecydował się wrócić na polską scenę. Co ciekawe rozważał również zostanie trenerem, a nim w Forsaken został Diagu.

Tak prezentuje się skład Forsaken na letni split Ultraligi 2022:

  • 🇵🇱 Kamil „Lequ” Rosik
  • 🇵🇱 Szymon „Kanna” Kawęcki
  • 🇵🇱 Marcin „Warszi” Surała
  • 🇵🇱 Damian „Dambaj” Bajor
  • 🇵🇱 Piotr „Mystiques” Piórkowski
  • 🇵🇱 Witold „Diagu” Nypel (Trener)