W poprzednim tygodniu Evil Geniuses Academy zremisowało dwa spotkania, ale jedno na pierwszą, a jedno na ostatnią drużynę w tabeli. Natomiast już dziś Mystiques i spółka będą mieli kolejną szansę na przełamanie passy i wygranie serii BO2.

Tydzień temu w środę EG.A zagrało z akademią Cloud9. Ta była wtedy pierwsza w tabeli, więc było to spore wyzwanie. Pierwsza mapa rzeczywiście była stompem dla ekipy Zvena, który co ciekawe wczoraj powrócił do głównego składu. C9.A od początku dominowało na mapie i zakończyło grę już w 25 minucie. Natomiast to nie osłabiło geniuszy zła. Mystiques i spółka zmienili stronę oraz draft i zaorali rywali. Świetnie został wykorzystany duet Xin Zhao + Lulu, gdyż wszędzie chodził razem i wyłapywał przeciwników, także było to dość łatwe zwycięstwo dla nich. Za to w wywiadzie pomeczowym pojawił się polski wspierający, a jego wypowiedź o tym spotkaniu, scrimach oraz przyszłości znajdziecie tutaj.

Dzień później Evil Geniuses Academy zmierzyło się z akademią Counter Logic Gaming. Ta przed tym starciem zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z dwoma remisami i trzema porażkami na koncie. Jednak obie mapy okazały się wyrównane, chociaż ta pierwsza trochę bardziej. Na niej zwyciężyło EG.A, a genialnie na Akali pokazał się jojopyun ze statystykami 17/3/9. Natomiast na drugiej mapie to właśnie kanadyjski środkowy był główną przyczyną porażki, ponieważ cały czas dawał się wyłapywać i skończył ze statystykami 1/11/3 na Lee Sinie. Także akademii geniuszy zła potrzeba jeszcze stabilności, aczkolwiek jej brak może wynikać z tego, że jak wspominał Mystiques, mało ostatnio scrimują.

Odegrać będą się mogli już dzisiaj o 22:00, gdyż zagrają z TSM Academy. Ci radzą sobie nieco gorzej w tym splicie, więc może być to dobra okazja do wygranej. Za to dzień później, a w zasadzie dwa, gdyż w piątek o 2:00 Mystiques i spółka zmierzą się z akademią Team Liquid. Ta również ma nierówną formą, więc liczmy na 4-0 tydzień dla EG.A. Najciekawsze jednak starcie zobaczymy dziś o północy, gdyż C9.A podejmie akademię 100 Thieves i będzie to mecz liderów ligi.