Gracze z KaBuM! e-Sports są zdeterminowani, aby pozostać w walce o odniesienie awansu z fazy play-in Mid-Season Invitational. W bliskim starciu udało im się zwyciężyć przeciwko australijskiemu Dire Wolves.

Dire Wolves

New Zealand Chippys ‒ Ornn
Malaysia Shernfire ‒ Skarner
Australia Triple ‒ Yasuo
Australia k1ng ‒ Varus
New Zealand Cupcake ‒ Alistar

vs.

KaBuM! e-Sports

Gangplank ‒ Zantins Brazil
Olaf ‒ Ranger Brazil
LeBlanc ‒ dynQuedo Brazil
Jhin ‒ Titan Brazil
Thresh ‒ Riyev Brazil

W starciu pomiędzy Dire Wolves a KaBuM! e-Sports twarze sympatyków Yasuo z całą pewnością rozjaśnił szeroki uśmiech – właśnie na tego bohatera postawił Triple, pochodzący z Australii zawodnik środkowej alei. Wraz z wyborem samuraja, po stronie „Wilków” zobaczyliśmy postacie dysponujące umiejętnością podrzucenia – Ornna, a także Alistara.

Tempo rozgrywki rozwijało się dość powolnie, aczkolwiek Pierwsza Krew została przelana na dolnej alei. Sprawna interwencja ze strony Shernfire zakończyła życie Titana. Zdobycie czterysta sztuk złota nie oznaczało jednak łatwej przeprawy. Już w ciągu kolejnych kilku chwil Ranger i spółka odpowiedzieli rywalom, zdobywając nie tylko dwa zabójstwa, lecz także pierwszego Cloud Drake’a.

Zawodnicy Dire Wolves nadal obierali sobie za cel duet Jhina oraz Thresha, systematycznie utrudniając im życie licznymi konfrontacjami. Mimo wszystko KaBuM! e-Sports radziło sobie dobrze. Agresywne zamiary rywali wkrótce przestały być problematyczne, a w przypadku ewentualnych wymian, to oni wychodzili z nich zwycięsko.

W ciągu kolejnych minut nie byliśmy świadkami wielu zabójstw. Gracze brazylijskiej formacji poświęcili dużo swojej uwagi na zdobywanie celów mapy – mogli pochwalić się szerokim wachlarzem zgładzonych smoków, a także dużą ilością zniszczonych fortyfikacji należących do przeciwników. To ostatnie przekładało się także na przewagę pod względem posiadanych ilości sztuk złota.

Rywalizacja zakończyła się na kilka chwil po trzydziestej minucie. Walka zaczęła toczyć się wokół leża Barona Nashora, a ostatecznie potężny stwór zasilił konto graczy KaBuM! e-Sports. Cenne ulepszenie było niezwykle pomocne w aspekcie domknięcia meczu. Defensywa „Wilków” była iście heroiczna, ale w ostatecznym rozrachunku niewystarczająco skuteczna.

W kolejnym spotkaniu fazy play-in tegorocznej odsłony Mid-Season Invitational zmierzą się formacje z Brazylii oraz Japonii. Mecz skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja.