Za nami dwa pierwsze mecze ostatniego dnia MSI 2022. G2 Esports przegrało piątą grę z rzędu na tym turnieju. Natomiast Evil Geniuses zwyciężyło z PSG Talon, co jest dobrą informacją również dla Europejczyków. Zapowiada się, że Inspired i Jankos awansują dalej.

G2 Esports 0-1 Saigon Buffalo

Vladimir / Wukong / Anivia / Kai'Sa / Nautilus – Aatrox / Gwen / Galio / Xayah / Renata Glasc

Mapa zaczęła się lepiej dla Saigon Buffalo. Co prawda pierwszą krew po zejściu na górną aleję zdobył Jankos, aczkolwiek Wietnamczycy odpowiedzieli na środku mapy. A na dolnej linii duet Shogun&Tiki orał Europejczyków. Dzięki temu już w 10 minucie przewaga SGB wynosiła 3 tysiące sztuk złota. Potem skutecznie udawało się ją powiększać, a w walkach drużynowych G2 było bez szans. Masę obrażeń zadawali BeanJ i Shogun, a reszta drużyny skupiała się na wystawianiu im rywali. W taki sposób już w 26 minucie było po wszystkim.

Evil Geniuses 1-0 PSG Talon

Gangplank / Nocturne / Ahri / Samira / Nautilus – Ornn / Lee Sin / Vex / Kai'Sa / Leona

Rozgrywka rozpoczęła się świetnie dla PSG Talon. Juhan i spółka wzięli oceanicznego smoka, a niedługo po tym zobaczyliśmy pierwszą akcję. Na środkowej alei zbyt agresywnie zagrał jojopyun i przypłacił za to życiem, a ekipa z Hongkongu poszła na Heralda. Tego udało się Amerykanom przerwać, aczkolwiek wyeliminowany został Vulcan oraz Danny, a po drugiej stronie tylko Bay. Jednak w kolejnej walce Evil Geniuses było górą w walce, dwa zabójstwa zgarnął jojopyun i jego drużyna wzięła Heralda. Natomiast PSG Talon odpowiedziało podjęciem hextechowego smoka.

Potem gra trochę się uspokoiła. Juhan wyłapał przeciwnego środkowego, aczkolwiek EG wzięło kilka opancerzeń wieży i zaczynało powoli wychodzić na prowadzenie. Kluczowe były zaś następne dwie walki drużynowe. Pod górskim smokiem i Heroldem Geniusze Zła zagrali fenomenalnie. W pierwszej sytuacji wyłapali najpierw Bay'a, a w drugiej skupili się na Unifiedzie, który nie miał żadnych umiejętności. To dało reprezentantom Ameryki Północnej osiem tysięcy sztuk złota przewagi, więc pewnie szli po triumf oraz awans do półfinału MSI 2022. Rozgrywka zakończyła się już w 27 minucie.

Teraz Evil Geniuses ma rekord 5-4, G2 Esports 4-5, a PSG Talon 3-6. Hanabi i spółka muszą teraz wygrać z Royal Never Give i liczyć na to, by G2 przegrało z EG. Także mecze o 11:00 i 12:00 będą kluczowe. Choć warto oglądać też spotkania T1, ponieważ formacja z Korei Południowej walczy o top2.