Reprezentanci Dire Wolves nie zamierzają odpuszczać walki o awans z fazy play-in tegoroczne odsłony Mid-Season Invitational. Zdając sobie sprawę z faktu, iż nie mogą pozwolić sobie na porażkę, dopisali na swoje konto fenomenalne zwycięstwo przeciwko japońskiemu PENTAGRAM.

Dire Wolves

New Zealand Chippys ‒ Camille
Malaysia Shernfire ‒ Trundle
Australia Triple ‒ Cassiopeia
Australia k1ng ‒ Varus
New Zealand Cupcake ‒ Rakan

vs.

PENTAGRAM

Ornn ‒ Paz Japan
Olaf ‒ Once Korea, Republic of
Swain ‒ Ramune Japan
Xayah ‒ YutoriMoyasi Japan
Thresh ‒ Gaeng Korea, Republic of

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania, champion select w starciu pomiędzy Dire Wolves a PENTAGRAM nie zachwycił. Chippys nadal pozostał przy wyborze agresywnego bohatera, lecz tym razem jego wybór padł na Camille. Przedstawiciele japońskiej formacji postawili natomiast na skalującą się kompozycję, chcąc rozwinąć pełen potencjał swoich postaci w późnym etapie rozgrywki.

W pierwszych minutach meczu na wyróżnienie z całą pewnością zasługuje japońsko-koreański duet z dolnej alei, czyli YutoriMoyasi oraz Gaeng. Ich świetna dyspozycja pozwoliła na prowadzenie znakomitych wymian z rywalami, dzięki którym sprawnie dopisali na konto swojej drużyny dwa wczesne zabójstwa. Objęta dominacja w okolicach leża smoka była także znacząca pod względem zdobycia pierwszego Ocean Drake’a.

Z biegiem czasu jednak do głosu doszli Triple wraz z kolegami. Wymiany na przestrzeni całej mapy zaczęły zasilać ich konto. Przewaga pod względem objectivów, a także posiadanych sztuk złota zaczęła opuszczać PENTAGRAM, a chełpić nią mogli się ich przeciwnicy.

Ważnym punktem w meczu była dwudziesta siódma minuta, gdy reprezentanci Dire Wolves wygrali ważny teamfight nieopodal leża Barona Nashora. Na fali sukcesu zgładzili potężnego stwora, a cenne ulepszenie okazało się niezwykle cenne pod względem zakończenia rozgrywki. Z jego pomocą znacznie zwiększyli liczbę zniszczonych fortyfikacji, a następnie przystąpili do oblężenia bazy rywali.

Defensywa PENTAGRAM szybko pękła, przez co „Wilki” zapewniły sobie kolejne zwycięstwo. Reprezentanci japońskiej formacji kończą swój pierwszy dzień zmagań na Mid-Season Invitational z trzema porażkami.

W kolejnym, a zarazem ostatnim meczu wieczoru zmierzą się formacje BAUSuperMassive oraz KaBuM! e-Sports. Spotkanie skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swoim kanale w platformie Twitch.TV.