Reprezentanci Dire Wolves dopisują na konto pierwsze zwycięstwo. Fenomenalne starcie przeciwko KaBuM! e-Sports zakończyło się w ciągu trzydziestu minut. Już za chwilę „Wilki” zawalczą przeciwko japońskiemu PENTAGRAM.

KaBuM! e-Sports

Brazil Zantins ‒ Gnar
Brazil Ranger ‒ Trundle
Brazil dyNquedo ‒ Azir
Brazil Titan ‒ Caitlyn
Brazil Riyev ‒ Morgana

vs.

Dire Wolves

Irelia ‒ Chippys New Zealand
Graves ‒ Shernfire Malaysia
Zoe ‒ Triple Australia
Jhin ‒ k1ng Australia
Alistar ‒ Cupcake New Zealand

Faza wyborów oraz wykluczeń starcia pomiędzy KaBuM! e-Sports a Dire Wolves wywołała podekscytowanie wśród sympatyków League of Legends żądnych niekonwencjonalnych postaci. Nowozelandzki toplaner, Chippys postawił na niedawno zreworkowaną Irelię, czym zdecydowanie podbił serca osób zgromadzonych na publice berlińskiego studia.

Ryan Short, który zdecydował się na wybór Tańczącej z Ostrzami, nie miał na górnej alei łatwej przeprawy. Ranger poświęcił sporo uwagi we wczesnym etapie rozgrywki, aby jak najbardziej utrudnić mu życie. Kilkukrotne interwencje i niezwykłe agresywne podejście w końcu się opłaciło, przez co na konto Zantinsa i spółki trafił First Blood, a co za tym idzie czterysta sztuk złota.

Fakt, iż Trundle przebywał głównie w północnej części mapy, pozwolił rywalom na objęcie kontroli nad pojawiającymi się smokami. Shernfire szybko zapewnił swojej drużynie dwa niezwykle cenne Infernal Drake’i. Gdy doszło do wymian, zawodnicy spod szyldu Dire Wolves nie mieli sobie równych.

Już w dwudziestej minucie Triple i spółka posiadali niemal osiem tysięcy sztuk złota przewagi. Na taki stan rzeczy złożyła się nie tylko dominacja pod względem zabójstw, lecz także znaczna większa ilość zniszczonych zewnętrznych fortyfikacji. Za znaczące osiągnięcie należy uznać także zgładzenie Barona Nashora zaledwie chwilę po jego przybyciu na Summoner’s Rift.

Rozgrywka ostatecznie znalazła swój koniec przed upływem trzydziestej minuty. Zawodnicy Dire Wolves wdarli się do bazy rywali, którzy pomimo heroicznej defensywy nie byli w stanie  wytrzymać naporu rywali. Ostatecznie ich Nexus wybuchł, a „Wilki” zdobyły pierwsze zwycięstwo podczas fazy play-in Mid-Season Invitational.

Już za chwilę w berlińskim studiu zmierzą się przedstawiciele Dire Wolves oraz PENTAGRAM. Mecz w języku polskim skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja.