Miniony wtorek pozwolił na zakończenie zmagań grupowych w ramach głównej fazy Mid-Season Invitational. Pośród półfinalistów należy wyróżnić zawodników spod szyldu G2 Esports.

Piąty, a zarazem ostatni dzień zmagań grupowych w ramach Mid-Season Invitational posłużył w celu domknięcia grona półfinalistów. Do Invictus Gaming, G2 Esports oraz SK Telecom T1, które zabezpieczyły awans na przestrzeni wcześniejszych spotkań, dołączyła ekipa Team Liquid.

Minione spotkania wprowadziły także zamieszanie w górnej części tabeli wyników. Ekipa ze Starego Kontynentu utraciła miejsce na środkowym szczeblu podium, przez co ostatecznie zostali narażeni na potencjalne spotkanie z Invictus Gaming w rundzie czterech drużyn. Było to spowodowane zasadą, według której lider ma prawo do wyboru półfinałowego przeciwnika spośród formacji znajdujących się na miejscach trzecim oraz czwartym. Były to kolejno G2 Esports oraz Team Liquid, jednakże wzrok Mistrzów Świata został skierowany na ekipę z Ameryki Północnej.

Drogą eliminacji Jankos i spółka w walce o wielki finał zmierzy się z SK Telecom T1. Dotychczas najlepsza ekipa Korei Południowej dwukrotnie uległa sile G2 Esports, jednakże na przestrzeni dni widać z ich strony świetną adaptację do panujących na Mid-Season Invitational warunków.

Spotkania półfinałowe odbędą się w piątek i sobotę, natomiast ich rozpoczęcie zaplanowano kolejno na godziny 12:00 oraz 09:00. Na pierwszy ogień będziemy mogli podziwiać rywalizację pomiędzy Invictus Gaming oraz Team Liquid, natomiast następnie w szranki staną zespoły G2 Esports i SK Telecom T1. Transmisja ze spotkań w języku polskim dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.