Team Liquid zaskakująco pokonało Flash Wolves i tym samym przedłużyło swoje szanse na awans do fazy play-off MSI 2018. W tym momencie drużyny z Europy i Ameryki Północnej mają po tyle samo punktów.

Flash Wolves

Taiwan, Province of China Hanabi ‒ Cho'Gath
Korea, Republic of Moojin ‒ Trundle
Taiwan, Province of China Maple ‒ Swain
Taiwan, Province of China Betty ‒ Kog'Maw
Taiwan, Province of China SwordArt ‒ Karma

vs.

Team Liquid

Ornn ‒ Impact Korea, Republic of
Gragas ‒ Xmithie Philippines
Malzahar ‒ Pobelter United States
KaiSa ‒ Doublelift United States
Janna ‒ Olleh Korea, Republic of

Team Liquid widząc wybranego przez przeciwnika Kog”Mawa zdecydowało się na agresywniejszą kompozycję opartą o umiejętności ostateczne Gragasa i Malzahara. Ich zadaniem miało być wyłapywanie źle ustawionych przeciwników i powstrzymanie siły wrogiego strzelca w późnym etapie gry. Pierwsza krew mimo wszystko została zdobyta przez Moojina po tym, jak wygrał on razem z Maplem starcie dwa na dwa i wyeliminował Xmithiego. To zaowocowało dużą przewagą na mapie po stronie formacji z Tajwanu, która spokojnie kontrolowała przebieg wczesnego etapu spotkania. Stopniowo pozwoliło to wilkom przejmować kolejne cele mapy, ale Liquid nie patrzyło na to bezradnie, tylko przy użyciu Malzahara zdobywali oni kolejne zabójstwa. Mimo wszystko już po 12 minutach gry to Flash Wolves prowadziło w złocie.

W środkowym etapie spotkania do głosu doszli gracze z Ameryki Północnej. Świetne zagrania Pobelter i Doublelifta połączone ze zbyt pewną grą drużyny, która już i tak miała zagwarantowany awans do kolejnej fazy, sprawiły, że Liquid wygrało walkę zespołową, a następnie zabezpieczyło barona. To pozwoliło im mocno odrobić straty, a nawet wyjść na minimalne prowadzenie w złocie. Flash Wolves zdołało, jednak odzyskać kontrolę nad grą po świetnej walce drużynowej w wykonaniu Betty i SwordArt. Wkrótce znowu zaczęli popełniać poważne błędy i ostatecznie to Liquid zdołało podejść pod bazę rywala. Tam doszło do potężnej walki zespołowej, w której pierwsze skrzypce grał Doublelift. Strzelec amerykańskiej formacji dzięki swoim świetnym pozycjom w walkach drużynowych doprowadził Team Liquid do czwartej już wygranej w fazie grupowej MSI 2018. W całej grze zadał on prawie połowę łączonych obrażeń zadanych przez całą drużynę.