Starcie pomiędzy EVOS Esports a Royal Never Give Up było jednostronną potyczką, z której zwycięsko wyszli Uzi i spółka. Sprawny triumf zapewnił graczom z Chin pewny udział w półfinałowych rozgrywkach tegorocznej odsłony Mid-Season Invitational.

EVOS Esports

Viet Nam Stark ‒ Ornn
Viet Nam YiJin ‒ Graves
Viet Nam Warzone ‒ Ryze
Viet Nam Slay ‒ Tristana
Viet Nam RonOP ‒ Taric

vs.

Royal Never Give Up

Gangplank ‒ Letme China
Zac ‒ Mlxg China
Zoe ‒ Xiaohu China
Ezreal ‒ Uzi China
Karma ‒ Ming China

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania faza wyborów oraz wykluczeń w rywalizacji pomiędzy EVOS Esports a Royal Never Give Up nie zaskoczyła. Gracze z Wietnamu prędko postanowili wykluczyć z gry postacie dwóch linii, których najbardziej się obawiali – dolnej oraz górnej alei. Pomimo przeciwności w postaci banów, Uzi oraz Ming postawili na dobry duet w oparciu o Ezreala i Karmę, natomiast Letme wystąpił jako Gangplank.

Stark i spółka, zdecydowanie niebędący faworytem do odniesienia zwycięstwa, zdołali przelać w starciu Pierwszą Krew. Wydarzyło się to na górnej alei za sprawą świetnej agresji ze strony Warzone’a oraz YiJin’a. Pozostałymi wczesnymi sytuacjami na mapie było zagarnięcie przez RNG Ocean Drake’a, a także wymiana jeden za jeden wieżami, z czego takie korzystne wyszli zawodnicy chińskiej formacji.

Przez długie minuty na Summoner’s Rift nie działo się wiele. Mlxg i spółka zdołali uzyskać wyrównanie pod względem zabójstw, natomiast ich rywale mogli poszczycić się zdobyciem Mountain Drake’a. Rozgrywka rozgorzała na nowy na chwilę przed pojawieniem się na mapie Barona Nashora. To właśnie wtedy posypały się kolejne zabójstwa, które były korzystne dla drużyny Uzi’ego. W końcu wygrana walka drużynowa pozwoliła im na zagarnięcie potężnego stwora z górnej części rzeki.

Wraz z cennym ulepszeniem Royal Never Give Up rozpoczęło oblężenie bazy rywala. Silne uderzenie pozbawiło EVOS Esports jakichkolwiek szans na obronę, a także wkrótce pozwoliło na zniszczenie ich Nexusa.

Kolejnym starciem na deskach Mid-Season Invitational będzie rozgrywka pomiędzy Flash Wolves a Team Liquid. Mecz w języku polskim skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swym kanale w serwisie Twitch.TV.