Gracze Flash Wolves nadal pozostają niepokonani. Za sprawą zwycięstwa przeciwko wietnamskiemu EVOS Esports, drużyna z Tajwanu dopisuje na swoje konto szóste zwycięstwo z rzędu podczas tegorocznej odsłony turnieju Mid-Season Invitational 2018.

Flash Wolves

Taiwan, Province of China Hanabi ‒ Gangplank
Korea, Republic of Moojin ‒ Trundle
Taiwan, Province of China Maple ‒ Karma
Taiwan, Province of China Betty ‒ Xayah
Taiwan, Province of China SwordArt ‒ Rakan

vs.

EVOS Esports

Ornn ‒ Stark Viet Nam
Skarner ‒ YiJin Viet Nam
Ryze ‒ Warzone Viet Nam
Jhin ‒ Slay Viet Nam
Morgana ‒ RonOP Viet Nam

Faza wyborów oraz wykluczeń w starciu pomiędzy Flash Wolves a EVOS Esports przebiegła zupełnie standardowo. Przedstawiciele obu formacji zdecydowali na sprawdzone w obecnej mecie wyborów, nie łamiąc wyznaczonych podczas tegorocznej odsłony Mid-Season Invitational trendów. Dotychczasowe wyniki obu zespołów były bardzo skrajne – podczas gdy Tajwańczycy piastowali rolę lidera tabeli, ich przeciwnicy mogli liczyć jedynie na odbicie się od dna.

First Blood padł bardzo szybko i ku zaskoczeniu niektórych trafił w ręce wietnamskiej formacji. Nie był to jednak sukces graczy z drużyny Warzone’a, lecz bardziej błąd Moojina, który wdał się w walkę z wrogim leśnikiem na niekorzystnym dla siebie terytorium. Gdy jedyny obecny w meczu Koreańczyk uświadomił sobie błąd, było za późno, aby ratować swe życie.

Przez kolejne minuty Summoner’s Rift stało się swoistym polem bitwy, gdzie niemalże co chwilę dochodziło do większych lub mniejszych potyczek. Do dwudziestej minuty podział zabójstw był niemalże równy, jednakże „Wilki” mogły poszczycić się przewagą pod względem zdobytych objectivów – to do nich należał Ocean Drake, a także cenny Rift Herald.

Problemy dla EVOS Esports rozpoczęły się po dwudziestej minucie, gdy w górnej części rzeki zawitał Baron Nashor. Cenny stwór szybko padł łupem ich rywali, którzy dysponując niezwykle potężnym ulepszeniem, przystąpili do oblężenia bazy wroga. Defensywa szybko uległa zniszczeniu, przez co zawodnicy Flash Wolves zaliczają szóste zwycięstwo z rzędu, będąc dotychczas jedyną niepokonaną drużyną podczas Mid-Season Invitational 2018.

Kolejnym, a zarazem ostatnim dzisiejszym spotkaniem będzie starcie pomiędzy Team Liquid a KING-ZONE DragonX. Spotkanie w języku polskim skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swym kanale w serwisie Twitch.TV.