Czwarte spotkanie ostatniego dnia pierwszej fazy turnieju Mid-Season Invitational było zarazem pierwszą szansą dla BAU SuperMassive na zabezpieczenie pierwszego miejsca w grupie B. Turecka formacja nie zawiodła swoich kibiców i pewnie pokonała australijskie Dire Wolves.

Dire Wolves

New Zealand Chippys ‒ Irelia
Malaysia Shernfire ‒ Zac
Australia Triple ‒ Vladimir
Australia k1ng ‒ Ezreal
New Zealand Cupcake ‒ Rakan

vs.

BAU SuperMassive

Gangplank ‒ fabFabulous Turkey
Trundle ‒ Stomaged Turkey
Twisted Fate ‒ GBM Korea, Republic of
Caitlyn ‒ Zeitnot Turkey
Morgana ‒ SnowFlower Korea, Republic of

Biorąc pod uwagę styl gry obu formacji, faza wykluczeń i wyborów potoczyła się dość standardowo. Chippys oraz fabFabulous zdecydowali się na agresywne postacie, co zwiastowało krwawe pojedynki na górnej alei. SuperMassive dodatkowo zabezpieczyło jeden z najsilniejszych duetów dolnej linii, który miał niszczyć kolejne wieże należące do Dire Wolves.

Już pierwsze minuty nie potoczyły się po myśli ekipy z Oceanii – w dość niebezpieczną pozycję wybiegł z bazy Triple. Australijski midlaner musiał ratować się przed śmiercią dodając punkt umiejętności w swoje W, co znacząco osłabiło wczesny potencjał gry Vladimira na linii. Przelew krwi rozpoczął się jednak, zgodnie z oczekiwaniami, na górnej alejce. Chippys zlekceważył nieco swojego oponenta i stracił swoje życie próbując pokonać falę minionów. Dzięki temu zabójstwu, fabFabulous zdołał kompletnie zdominować linię, zapewniając SuperMassive znaczną presję na mapie.

Jedynym jasnym punktem dla Dire Wolves, zaskakująco, był Triple – midlaner formacji dobrze radził sobie przeciwko GBMowi, a nawet wyszedł na niewielkie prowadzenie w ilości posiadanego złota. Jego rotacje były przemyślane i przyczyniały się do kolejnych zdobyczy na rzecz ekipy z OPL. Wkrótce sen DW jednak się skończył – Australijczyk nie był w stanie eliminować rywali wspieranych przez SnowFlowera. Wraz z utratą ostatniej przewagi, nadzieje Dire Wolves na odniesienie sukcesu zgasły.

Dzięki temu zwycięstwu, BAU SuperMassive zabezpieczyło swoje miejsce w następnej fazie turnieju – pojedynku w serii best-of-five przeciwko Flash Wolves lub EVOS Esports.