Jeden z najbardziej ikonicznych i barwnych duetów komentatorskich w historii Ligi Legend – Erik „DoA” Lonnquist oraz Christopher „MonteCristo” Mykles, ogłosił, że nie będzie kontynuować pracy dla LCK.

Informacje o odejściu legendarnych komentatorów z League Champions Korea zostały podane na koreańskim portalu fomos.kr. Kim „Kenzi” Yong-Woo, który jest autorem raportu pisze, że DoA oraz MonteCristo żegnają się z biurkiem komentatorskim Ligi Legend. Jego słowa potwierdzili potem sami zamieszani wpisami na twitterze.

 


Następnie okazało się, że Mykles oraz Lonnquist zostaną pracownikami OGN i zajmą się Overwatch APEX, czyli jedną z głównych lig Overwatch na świecie. Duet już wcześniej podejmował się komentowania tego, dość nowego esportu i to z nim będą wiązać swoją najbliższą przyszłość.

Odejście od League of Legends jest jednak końcem swego rodzaju ery – MonteCristo i DoA zajmowali się umilaniem widzom koreańskich rozgrywek już od 10 sezonów. Z pewnością jest to ogromna strata – dla wielu, głosem LCK (wcześniej OGN Champions) byli właśnie Mykles oraz Lonnquist. Zapewnili nam mnogość cudownych chwil, a ich opowieści w trakcie opóźnień w rozgrywkach zostaną w pamięci fanów na długi czas. Styl jaki wypracowali jest już legendarny, a duet przejdzie do historii jako komentatorska ikona koreańskiej ligi.

Tegoroczne transmisje LCK będą podzielone na te prowadzone przez OGN oraz te, którymi zajmie się SpoTV. Dotychczasowi komentatorzy OGN – Chris „PapaSmithy” Smith i Seth „Achilios” King potwierdzili, że w przeciwieństwie do Myklesa i Lonnquista, zostaną w pracy przy LCK. Dołączy do nich także nowy członek zespołu, którego tożsamości jeszcze nie znamy.