Za nami cztery pierwsze kolejki hiszpańskiej superligi. A po nich sporo już wiadomo. Widać, które drużyny będą głównymi faworytami do mistrzostwa, a które raczej nie zaliczą zadowalającego występu wiosną.

Samodzielnym liderem tabeli w hiszpańskiej superlidze jest aktualnie Fnatic TQ. Akademia Pomarańczowych wygrała do tej pory wszystkie osiem spotkań. Najlepiej spisuje się nowy toplaner, czyli Oscarinin. Hiszpan zdobył już cztery tytuły MVP mapy i zagrał sześcioma różnymi postaciami. Za to drugie miejsce zajmuje Barca eSports z pięcioma triumfami z rzędu na koncie. W niej bardzo doceniany jest Deadly, który w trzeciej kolejce w obu meczach dostał nagrodę MVP.

Ex aequo z dywizją League of Legends FC Barcelony znajduje się Team Heretics. Zwyroo i spółka mają rekord 6-2 i serię trzech zwycięstw z rzędu. A polski środkowy w końcu może pokazać się w bardzo mocnym zespole i Viktor w jego wykonaniu staje się klasykiem. Natomiast najwięcej owacji zbiera JackSpektra, który dostał nagrodę najlepszego gracza mapy w każdej wygranej grze swojej drużyny. W następnym tygodniu THR stanie przed bardzo ciężkim i w miarę łatwym zadaniem. Najpierw zmierzy się z FNCQ, a potem z Movistar Riders.

Całkiem nieźle idzie G2 Arctic. Ekipa, w której grają Color i Fresskowy plasuję się na czwartej pozycji z wynikiem 4-4. A zaczęło się od dwóch porażek w pierwszej kolejce, więc czuć tendencję zwyżkową. Aż trzy nagrody MVP mapy dostał Supa. Hiszpański strzelec wygląda najlepiej na tle reszty drużyny. Natomiast Polacy też nie odstają. W piątej kolejce G2AR czekają starcia z Barcą oraz BISONS ECLUB.

Nieco gorzej jest w przypadku Movistar Riders. Ekipa Pyrki jest poza strefą play-offów z bilansem 3-5. Także strata nie jest duża, a w dodatku w następnym meczu MRS podejmie najgorsze w lidze UCAM. Jednak potem przyjdą starcia z topem tabeli, więc będzie ciężko. Natomiast warto wspomnieć o poprzednich spotkaniach formacji. Ta sprawiła niezłą niespodziankę w drugiej kolejce, gdyż pokonała KOI. A dwa tytuły MVP jak dotąd zgromadził hiszpański toplaner, czyli Marky.

Następny dzień meczowy LVP Superligi odbędzie się już w poniedziałek i tak prezentuje się jego terminarz:

  • 18:00 Fnatic TQ vs Team Heretics
  • 19:00 KOI vs Giants
  • 20:00 UCAM Tokiers vs Movistar Riders
  • 21:00 FC Barca eSports vs G2 Arctic
  • 22:00 BISONS ECLUB vs MAD Lions Madrid