Bez większych problemów G2.esports pokonało GIANTS! Gaming w trzecim spotkaniu drugiego dnia letniego splitu EU LCS 2016.

Pierwsze spotkanie było w zasadzie pokazem umiejętności G2.esports. Giants próbowało dojść do głosu, jednak statystyki mówią same za siebie. Świetne spotkanie rozegrał Mateusz „Kikis” Szkudlarek, który postanowił wybrać Fizza. Wielu zastanawiało się jak poradzi sobie polski zawodnik w trakcie nowego splitu, zwłaszcza po nieudanym Mid-Season Invitational 2016. Treningi przed letnim sezonem musiały się przydać, ponieważ obok Kang-yoon „Trick” Kima był on najjaśniejszym punktem w zespole w trakcie pierwszego spotkania.

Druga gra należała już do junglera G2.esports. Bardzo dobre wejścia pozwoliły na zdobycie przewagi w trakcie fazy gry na alejach. Przełomowym punktem gry było oczywiście zdobycie barona w okolicach dwudziestej czwartej minuty. Od tamtego momentu drużyna Kikisa nawet na chwilę nie oddała inicjatywy w tym spotkaniu. Jedynie już pod sam koniec gry zawodnicy Giants próbowali odwrócić sytuację, jednak to nie przyniosło żadnego skutku.