Takiego transferu w historii Ultraligi jeszcze nie było. Na letni split do AGO Rogue dołączył mistrz Mid-Season Invitational 2019, a dokładniej mowa o promisq. Szwed ostatnie splity spędził w Astralis, a teraz wraca na scenę europejskich lig regionalnych.

AGO Rogue ma za sobą bardzo dobry wiosenny split. Akademia Łotrzyków z łatwością wygrała Ultraligę, a na EU Masters dotarła do półfinału. Ponadto na EUM nasi grali z rezerwowym wspierającym, więc to tym bardziej świetny wynik. Natomiast na lato przewidywana była zmiana właśnie supporta. W Ultralidze całkiem nieźle spisywał się Leon, a na międzynarodowej scenie beansu zaprezentował się solidnie jako zastępca. Jednak nowy wspierający z pewnością jest wzmocnieniem, gdyż został nim promisq.

Szwed ma bardzo ciekawą i nietypową karierę. Najbardziej zasłynął z tego, że mimo swojej słabej gry, długo utrzymywał się w EU LCS. A latem 2018 roku wraz z H2k-Gaming zajął ostatnie miejsce w lidze z rekordem 2-16. Ponadto wzbudził spore kontrowersje, jak przy wyniku 0-10 napisał na swoich mediach społecznościowych, że nie chce mu się już grać podczas tego splitu. Społeczność była bardzo oburzona, nie dość, że od wielu lat był jednym z gorszych ogniw EU LCS, to jeszcze przejawiał toksyczne zachowania. Wielu fanów mówiło, że jak będzie dalej grać w głównej lidze europejskiej, to przestaną ją oglądać. Tymczasem już pod koniec fazy zasadniczej następnego splitu promisq pojawił się w G2 Esports, zastępując kontuzjowanego Mikyx'a. Natomiast na MSI 2019 pojechał jako rezerwowy i również otrzymał medal za zwycięstwo w turnieju.

Po tym wysypała się fala memów, a w 2020 roku promisq grał dla mousesports. Wtem wielu profesjonalnych zawodników mówiło, że wraz z Jesklą tworzy bardzo mocną dolną alejkę i na EUM było to widać. Dzięki temu na sezon 2021 dostał angaż od Astralis w LEC. W organizacji spędził trzy splity i miał bardzo dużo fatalnych występów, choć czasem potrafił pozytywnie zaskakiwać. Na granie w LEC to za mało, aczkolwiek uważam, że dla AGO Rogue będzie on wzmocnieniem. Szwed ma spore doświadczenie, a mechanicznie powinien być topką ERL.

Tak prezentuje się skład AGO Rogue na letni split Ultraligi 2022:

  • 🇵🇱 Jakub „Sinmivak” Rucki
  • 🇳🇱 Jochem „Rabble” van Graafeiland
  • 🇩🇪 Ardian „Nite” Spahiu
  • 🇵🇱 Damian „Lucker” Konefał
  • 🇸🇪 Hampus Mikael „promisq” Abrahamsson
  • 🇸🇪 Marcus „Blumigan” Blom (Trener)
  • 🇵🇱 Damian „Arces” Osuch (Analityk)