Przed nami ostatni mecz Worlds 2021. DWG KIA, czyli mistrz LCK oraz obrońca tytułu mistrza świata zmierzy się z EDward Gaming, czyli mistrzem LPL. Start transmisji z meczu już jutro o 13:00.

Na naszej stronie pewnie nie raz widzieliście sformułowanie „ciężko w tym meczu wskazać faworyta”. Jednak w finale go nie użyjemy. Nie ma co się oszukiwać zdecydowanym faworytem tego starcia jest DWG KIA. Koreańczycy trzy razy z rzędu wygrali LCK, zdobyli mistrzostwo świata 2020, a na MSI 2021 przegrali dopiero w finale i to 2-3 z RNG. Za to podczas tegorocznej edycji Worldsów Showmaker i spółka są w formie. W grupach zwyciężyli wszystkie sześć swoich spotkań, a następnie ograli 3-0 MAD Lions w finale. Lekkie problemy przyszły dopiero w półfinale, gdzie pokonali 3-2 T1. Natomiast uważam, że był to przedwczesny finał.

EDward Gaming prezentuje się różnie, forma Chińczyków nie jest stabilna. W grupie zajęli drugie miejsce za T1, chociaż na półmetku mieli rekord 3-0. A w ćwierćfinale ledwie wygrali 3-2 z Royal Never Give Up. Taki sam wynik zobaczyliśmy w półfinale, aczkolwiek przeciwnikiem było Gen.G, czyli drużyna uważana przed startem mistrzostw za najsłabszą z Korei Południowej. W spotkaniu na DK będzie im bardzo ciężko doprowadzić do takiego wyniku, a wielu ekspertów mówi, że nie ugrają nawet jednej mapy. Jak będzie? Przekonamy się jutro o 13:00.

🇨🇳 EDward Gaming vs 🇰🇷 DWG KIA

  • 🇨🇳 Flandre vs 🇰🇷 Khan
  • 🇨🇳 Jiejie vs 🇰🇷 Canyon
  • 🇰🇷 Scout vs 🇰🇷 Showmaker
  • 🇰🇷 Viper vs 🇰🇷 Ghost
  • 🇨🇳 Meiko vs 🇰🇷 BeryL