Misfits Premier co prawda nie bez problemów, ale zwyciężyło 3-0 z Solary. Tym samym JacTroll i spółka awansowali na EU Masters, a za tydzień zagrają z Vitality.Bee o awans do finału LFL oraz fazy głównej EUM.

Dzień wcześniej w meczu pierwszej rundy play-offów LFL Solary zmierzyło się z LDLC OL. Tam doszło do niesamowitej historii, gdyż z początku ekipa Dan Dana z łatwością wygrała dwie pierwsze gry. Natomiast dwie kolejne były 50-minutowymi horrorami pełnymi zwrotów akcji i emocji. W obu lepsze okazało się Solary. A na piątej mapie Steelback i spółka zestompowali rywali doprowadzając do reverse sweepa.

Solary 0-1 Misfits Premier

Sett / Viego / Xerath / Ezreal / Rakan – Jayce / Xin Zhao / Lulu / Aphelios / Leona

Solary 0-2 Misfits Premier

Sett / Viego / Xerath / Jhin / Leona – Camille / Xin Zhao / Twisted Fate / Jinx / Thresh

Misfits Premier 3-0 Solary

Kennen / Lee Sin / Twisted Fate / Tristana / Thresh – Dr. Mundo / Viego / Lucian / Karthus / Pyke

Najdłuższa była pierwsza mapa. Przez większość gry prowadziło Solary, aczkolwiek z przewagą maksymalnie trzech tysięcy sztuk złota. Losy rozgrywki odwróciły się po tym, jak MSFP wyłapało Djoko i wzięło Barona. Za to w ostatniej walce drużynowej Woolite wysadził wszystkich rywali i Króliczki poszły po nexus. Wyrównana z początku, a nawet z lekkim prowadzeniem SLY była również druga mapa. Jednak w tej znów polski strzelec grał pierwsze skrzypce. W najważniejszych walkach drużynowych Paweł Pruski świetnie się pozycjonował i był masę obrażeń. Chociaż kluczowy dla zwycięstwa był też splitpush Agressivo. Natomiast najbardziej szalona była ostatnia gra. Już w drafcie było ciekawie, a od 20 minuty akcja działa się bez przerwy. Raz zwyciężało MSFP, a raz było w miarę równo, aczkolwiek to Króliczki wiodły prym. Świetnie grali Woolite i jacTroll, ale kluczowym momentem było zgarnięcie Nashora przez Agressivo za pomocą Q Kennena. Po tym Misfits Premier poszło po nexus rywali. Mapy trwały kolejno 36, 31 i 33 minuty.

Po meczu w wywiadzie pojawił się JacTroll i opowiedział między innymi o ciężkich scrimach oraz celach na przyszłość. Misfits Premier już w środę o 18:00 zmierzy się z Vitality.Bee. A jeśli wygra to dzień później podejmie Karmine Corp w wielkim finale LFL.