Po zeszłorocznej przerwie turniej Mid-Season Invitational ponownie wraca do żywych. Turniej League of Legends z udziałem drużyn z całego globu odbędzie się w maju.

Pandemia COVID-19 rzuciła cień na sferę rozrywkową. Efektem nieprzemijającej sytuacji na całym świecie było znaczące ograniczenie, lub w niektórych przypadkach, odwołanie rozgrywek esportowych. Jedną z anulowanych imprez było Mid-Season Invitational, które pomimo roku przerwy, zostało oficjalnie wznowione.

O powrocie MSI mówiło się od wczoraj, kiedy pojawiły się niezwykle wiarygodne pogłoski o kolejnej odsłonie eventu. Grafika promocyjna pojawiła się w zasobach medialnych samego Riot Games, a na potwierdzenie nie przyszło nam długo czekać. Zaledwie przed kilkoma minutami okazało się, że jedna z kluczowych imprez w LoL-owym kalendarzu zagości do Rejkiawiku.

Decyzja może nieco dziwić, wszak liczba ludności Islandii w całym kraju nie przekracza czterystu tysięcy. Jak się jednak okazuje, decyzja jest logicznie uargumentowana. Kraj przede wszystkim poradził sobie z pandemią koronawirusa – w przeciągu minionego tygodnia praktycznie nie odnotowywano nowych przypadków zakażenia.

Turniej odbędzie się na Laugardalshöll, krytej hali koncertowo-sportowej. Pierwsze postacie na Summoner’s Rift zagoszczą 6 maja, a impreza zakończy się po siedemnastu dniach – 22 maja.