Czwartkowy poranek rozpoczął zmagania w ramach Mid-Season Cup, turnieju będącego płaszczyzną rywalizacji dla najlepszych drużyn z Korei Południowej i Chin. Po pierwszym dniu to gracze z Kraju Środka odnotowali najlepsze pozycje.

Fani League of Legends z całą pewnością nie mogą narzekać na brak emocji. W czwartkowy poranek zainicjowano rozgrywki Mid-Season Cup, turnieju pomiędzy Koreą Południową a Chinami, będącym jedną z wielu składowych aktywności zastępujących anulowane Mid-Season Invitational. Pierwszego dnia zmagań rozegrano mecze w ramach grupy A. Awans natomiast uzyskały ostatecznie zespoły FunPlus Phoenix oraz Top Esports.

Jako pierwsze Summoner’s Rift do czerwoności rozgrzali bieżący mistrzowie świata oraz koreańskie T1. Spotkanie zakończyło się triumfem Fakera i spółki, jednak trzeba przyznać, że była to jedyna porażka FunPlus Phoenix.  Ze znakomitej strony pokazało się także Top Esports, zaś ich midlaner – knight – pokazem niesamowitych mechanik między innymi na LeBlanc udowodnił, dlaczego należy stawiać go w bezpośredniej czołówce graczy środkowej alei.

Ostatecznie awans do fazy barażowej uzyskały wspomniane powyżej chińskie formacje. Awans z pierwszego miejsca trafił w ręce formacji Doinb’ego w wyniku bezpośredniego starcia z zajmującym drugie miejsce Top Esports.

Dzisiejsze spotkania nie zapowiadają się na ani trochę mniej emocjonujące. Już o 09:00 na Summoner’s Rift zameldują się mistrzowie LPL i wicemistrzowie LCK – JD Gaming oraz Gen.G. W późniejszym czasie zobaczymy także spotkania z udziałem DragonX i Invictus Gaming, zaś całość transmisji dostępna jest z polskim komentarzem na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.