BIG miało genialny start w Prime League, jednak później zaczęło opadać z sił. Sytuacja pogorszyła się na tyle, że Melonik i spółka musieli zaczynać fazę pucharową od drabinki przegranych. Natomiast to chyba tylko ich nakręciło.

W pierwszym meczu play-offów BIG zmierzyło się z E WIE EINFACH. Emocji dodawał fakt, że była to seria BO3, więc margines błędu był mniejszy. Zwłaszcza że na pierwszej mapie zwyciężyło EWI dzięki świetnej grze Glowinga na Corkim. Jednak stojąc nad przepaścią, ekipa Melonika się obudziła i zestompowała rywali w dwóch następnych grach. Świetnie się spisał Keduii na Ezrealu oraz Tristanie i to on zgarnął nagrodę MVP serii.

Nie inaczej rozpoczęła się seria BO5 z SK Gaming Prime. Tam twohoyrz i spółka zdominowali BIG na pierwszej mapie 21 do 4 w zabójstwach. Jednak potem role się odwróciły i Berlin International Gaming pokazało swoją dominację w drugiej grze. Za to kolejne były całkiem zacięte, aczkolwiek na korzyść ekipy Melonika. Najlepiej na przestrzeni całej serii zaprezentował się Akabane, który zwycięskie mapy zagrał Viego. To właśnie francuski jungler otrzymał nagrodę MVP serii.

Na koniec ciężkiego tygodnia zobaczyliśmy istny hit, czyli starcie BIG kontra mousesports. W nim prawie każda mapa była bardzo wyrównana. Jedynym stompem była wygrana MOUZ w drugiej grze. Za to reszta serii była wspaniałym widowiskiem. Bardzo dobrze grał Czekolad na Syndrze, jednak środkowy BIG, czyli RKR spisywał się jeszcze lepiej. BIG wygrało 3-1, a Niemiec zgarnął tytuł MVP serii. Niestety średnio pokazywał się Melonik, jednak w większości gier nie miał on łatwego zadania, gdyż przeciwnicy grali wokół górnej alei.

BIG awansowało już do głównej fazy EU Masters, jednak został im jeszcze jeden mecz w PRM, czyli wielki finał 8 sierpnia o 18:00. W nim Melonik i spółka zmierzą się z PENTA 1860. Także zanosi się genialne starcie, gdyż drużyna, w której analitykiem jest Arces, wyglądała znakomicie w fazie zasadniczej ligi niemieckiej.