Dziś rano BIG poinformowało na swoich mediach społecznościowych, że z ich składu odchodzą jungler i toplaner, czyli SLT i Karim kt. Natomiast przed chwilą niemiecka organizacja ogłosiła dwa nowe nabytki.

Berlin International Gaming ma za sobą świetny wiosenny split. Utytułowana niemiecka organizacja zajęła pierwsze miejsce ex aequo z mousesports w fazie zasadniczej Prime League. Za to w finale play-offów ligi niemieckiej BIG zwyciężyło 3-1 z myszkami. Również EU Masters poszło dobrze, ponieważ ekipa z Berlina wygrała wszystkie mecze w fazie grupowej. Jednak w ćwierćfinale Reekeer i spółka trafili na ekipę mousesports, a ta zrewanżowała się rywalom i wygrała 2-0.

Po sezonie bardzo dużo mówiło się o zmianach i do tych w końcu doszło. Pierwszą jest zmiana nicku z „⁠Reeker” na „⁠RKR⁠” w przypadku środkowego formacji. A przechodząc do poważniejszych, to Francuzi SLT i Karim kt opuścili zespół i według plotek mają przejść do ligi francuskiej. Za to za nich dołączyli Melonik i Akabane.

Tego pierwszego powinien kojarzyć każdy polski fan. Melonik ma za sobą genialny split w Illuminar Gaming. W Ultralidze zdobył nagrodę MVP całego sezonu, a wraz z IHG zajął miejsce w czołowej trójce. Natomiast na EU Masters był jednym z głównych bohaterów w wygranym 2-0 meczu z Vitality.Bee. W nowej drużynie myślę, że może się jeszcze lepiej pokazać i zbliżyć do LEC.

Mniej znany jest Akabane, aczkolwiek to dlatego, że jest jeszcze początkującym zawodnikiem. Francuz w poprzednim roku grał w Karmine Corp, w składzie z Adam'em i tam święcił triumfy na amatorskiej scenie. Za to tegoroczny split spędził w grającej w drugiej lidze francuskiej Atletec, z którą zajął piąte miejsce. Nie wiadomo czego się spodziewać po Akabane, może nie pójść za dobrze. Z drugiej strony Adam w debiutanckim sezonie wygrał EU Masters, także brak doświadczenia nie jest przeszkodą w zdobywaniu sukcesów.

Cały skład BIG na lato prezentuje się tak:

  • 🇵🇱 Dawid „⁠Melonik” Ślęczka
  • 🇫🇷 Philippe „⁠Akabane” Le
  • 🇩🇪 Steven „⁠RKR” Chen
  • 🇩🇪 Tim „Keduii⁠” Willers
  • 🇦🇹 Daniel „⁠Seaz” Binderhofer
  • 🇩🇪 Danusch „⁠Arvindir” Fischer (trener)