Na tę informację z pewnością czekali wszyscy fani z Ameryki Północnej i nie tylko. W końcu mistrzostwa świata w NA zawsze miały swój klimat. A takie ponownie zobaczymy już w 2022 roku.

Siedzenie na telefonie, czy też na komputerze do później nocy i kibicowanie Jankosowi oraz Vanderowi w barwach H2k-Gaming. Z tym kojarzą mi się ostatnie Worldsy w Ameryce Północnej, które odbyły się w 2016 roku. Wszystko miało swój klimat dla europejskiego widza, a dla fanów z Ameryki z pewnością były to niezapomniane wrażenia. Ponadto to podczas tych mistrzostw świata byliśmy świadkami najlepszej serii BO5 w historii esportowego League of Legends. SK Telecom T1 pokonało 3-2 ROX Tigers.

Natomiast wczoraj Riot Games potwierdziło, że w 2022 roku Worldsy powrócą do NA. Faza Play-In obędzie się w Mexico City w Meksyku, a dokładniej w studiu, z którego transmitowane są rozgrywki LLA. Kolejne spotkania, czyli faza grupowa i ćwierćfinały zobaczymy w Nowym Yorku, a areną będzie znany Teatr Hulu w Madison Square Garden. Następnie zawodnicy udadzą się na półfinały do Toronto w Scotiabank Arena. A wszystko zakończy się podczas wielkiego finału w San Francisco, a dokładniej w Chase Center.

Oficjalne ogłoszenie miało miejsce na konferencji prasowej przed meczem słynnej ligi koszykarskiej NBA Toronto Raptors vs Golden State Warriors. Arena robi wrażenie, więc będzie co oglądać. Zwłaszcza że to debiut Kanady w organizacji Worldsów, podobnie z resztą jest w przypadku Meksyku.