Support chińskiej ekipy I May – Yun „Road” Han-Gil został ukarany za swoje nieodpowiednie zachowanie. Toksyczność jaką pokazywał w Solo Kolejce została 'nagrodzona' zawieszeniem w rozgrywkach i grzywną.

19 Września Road używał rasistowskich określeń w stosunku do gracza na koreańskim serwerze. Po dalszym dochodzeniu okazało się, że Koreańczyk w grach rankingowych zachowywał się w niedopuszczalny sposób już w końcówce sierpnia. Ostatni wybryk supporta I May miał miejsce 5 października. Na serwerze północnoamerykańskim Road został zreportowany w 5 grach na 60. Na koreańskim serwerze – gdzie zawodnik grał wcześniej, zdobył reporty w aż 22 grach na 168. Przejrzenie logów chatu pokazało, że zachowanie Koreańczyka było bardzo toksyczne – obrażał kolegów z drużyny i przeklinał.

Sprawa Roada pojawiła się na językach społeczności League of Legends już nieco wcześniej. Na streamie Henrika „Froggen” Hansena, support I May wielokrotnie pisał 'go die' w stosunku do Duńczyka. Na koreańskim serwerze Road celowo przegrywał Solo Kolejki – „trollował” na streamie Luki „PerkZ” Perkovića. Właśnie przez takie zachowanie społeczność zaczęła domagać się kary dla zawodnika I May.

Być może częściowo ze względu na taką rekację społeczności Riot Games postanowiło przyjrzeć się sprawie bliżej. Po dochodzeniu developer League of Legends uznał, że Koreańczyk zasługuje na karę – 2000$ grzywny oraz wykluczenie z jednej gry na Mistrzostwach Świata. W świetle tego, że I May jako zmiennika wzięło ze sobą midlanera – Kanga „BaeMe” Yang-hyuna, zdaje się, że będzie to poważny cios dla ekipy z Chin.