Już niebawem rusza turniej promocyjny do Prime League, gdzie w dwóch z czterech formacji zobaczymy Polaków. W tym w EURONICS Gaming, ponieważ dziś dołączył tam Matislaw.

Mateusz Matislaw Zagórski ma za sobą ciężki sezon. Co prawda wraz z K1CK po kryzysowym początku wiosennego splitu prawie zatriumfował w play-offach Ultraligi. Jednak po tym K1 zaliczyło porażkę na EU Masters, a lato było dużo gorsze. 25-letni środkowy i spólka zajęli dopiero czwarte miejsce w lidze i odpadli w pierwszej rundzie fazy pucharowej. Po tym w Trinity Force Puchar Polski K1CK zaczęło występować już bez Matislawa w składzie i można było się zastanawiać, co dalej z jego karierą.

Odpowiedź na to poznaliśmy dzisiaj, gdyż Mateusza i Nukes oficjalnie dołączyli do EURONICS Gaming. Natomiast celem na ten etap będzie utrzymanie się w Prime League. Legendarna niemiecka organizacja ma za sobą fatalny letni split, gdyż zajęła dziesiąte, czyli ostatnie miejsce w profesjonalnej dywizji ligi swojego regionu. W pierwszym spotkaniu turnieju promocyjnego w czwartek o 18:00 TT willhaben z Adrianem, Highway'em i Vilem podejmie WAVE Esports. Natomiast w drugim meczu w piątek o 18:00 ESG zmierzy się z 404 Multigaming, a w ich składzie są tacy zawodnicy jak Bravado i Gabbo. Zwycięzcy starć zagrają ze sobą w meczu o awans, aczkolwiek każdy będzie miał drugą szansę w drabince przegranych.

Tak prezentuje się cały skład EURONICS Gaming:

  • 🇩🇪 Simon „Ventair” Tschammer
  • 🇩🇪 Leon „Lamabear” Krüger
  • 🇵🇱 Mateusz „Matislaw” Zagórski
  • 🇩🇪 Adrian „Tazaku” Steiner
  • 🇪🇪 Risto „Nukes” Luuri
  • 🇩🇪 Max „StormFury” Schaller (trener)