Po ponad dwóch latach wspólnej gry Mata zdecydował się nie przedłużać kontraktu z KT Rolster i rozpoczął poszukiwanie nowej drużyny.

Dzisiaj aktualni Mistrzowie Korei Południowej wystosowali za pomocą swoich mediów społecznościowych ogłoszenie o tym, że ich wspierający zdecydował się nie przedłużyć kontraktu ze swoją aktualną drużyną. Mata do KT Rolster dołączył po dość kiepskim epizodzie w jego karierze, kiedy to występował w chińskiej lidze. Pierwszy jego rok występów po powrocie do Korei Południowej również nie był zadowalający, gdyż jego formacja nie zdołała dostać się na Mistrzostwa Świata. Dopiero w tym roku zdołał wygrać LCK i tym samym dostał się na Worldsy, gdzie jego drużyna startowała z pozycji faworyta. Niestety KT przegrało w ćwierćfinale na Invictus Gaming i Mata nie zdołał powtórzyć wyczynu z 2014 roku, kiedy to zdobył tytuł Mistrza Świata.

 

Tuż po tym ogłoszeniu pojawiły się plotki o tym, żę Mata ma dołączyć do jednej drużyny razem z aktualnym graczem środkowej alejki KingZone DragonX – Bdd.