Ogrom zmian wprowadzonych w patchu 11.18 przyniosła ze sobą taką samą ilość błędów. Riot Games szykuje hotfix niektórych z nich. +

Patch 11.18 to jedna z dwóch łatek, które mają ustanowić nową metę na Mistrzostwa Świata League of Legends 2021, które jak wczoraj się dowiedzieliśmy, odbędą się w Islandii. Twórcy LoL-a przed wypuszczeniem aktualizacji zapowiedzieli, że zamierzają przy niektórych czempionach przyjąć bardziej ryzykowane podejście, szukając nowych rozwiązań.

Niestety taki ogrom zmian musiał przynieść też błędy, które Riot stara się jak najszybciej wyeliminować. Dziś w nocy jeden z pracowników opisał co zdążyli już odkryć i nad czym pracują:

  1. Predator – buffy zostały wprowadzone, lecz opis umiejętności nie został zmieniony. Zostanie to naprawione w patchu 11.19.
  2. Dr. Mundo – dodatkowe leczenie na R zostało źle zakomunikowane w opisie patcha; obecne jest zależne od bazowego HP (i nie liczy się w przelicznikach). Zmiana jest zamierzona, bo Riot boi się zbyt dużego zbuffowania postaci. W następnym patchu opis czaru zostanie zmieniony.
  3. Qiyana – kombinacja umiejętności E+Q źle działała z jej umiejętnością ostateczną, co zostanie naprawione w hotfixie.
  4. Singed – zapowiedziano, że postać będzie nakładać głębokie rany każdym rodzajem obrażeń podczas działania R. Riot wprowadził coś innego – tylko Q nakłada głębokie rany. Jednak Riot ugnie się pod naciskiem społeczności i wprowadzi efekt na resztę obrażeń.
  5. Talyah – Riot wie o dwóch błędach, lecz ich dokładnie nie opisał. Poinformował jedynie, że pracują nad jednym z nich, a drugi wymaga zdecydowanie poważniejszego podejścia.

Oczywiście twórcy bardzo przepraszają za wszystkie zmiany w ostatnim momencie oraz błędy, które trafiły na oficjalne serwery. Bugi będą naprawiane sukcesywnie w mikropatchach lub w patchu 11.19.