MAD Lions zabrakło sił po szalonym pojedynku z LNG Esports. Lwy w ostatnim grupowym spotkaniu uległy Gen.G i to właśnie zespół z Korei zapewnił sobie 1. miejsce w grupie.

Pierwszy raz w historii Worlds doszło do sytuacji, aby wszystkie drużyny w grupie miały identyczny bilans 3-3. Aby wyłonić ćwierćfinalistów, potrzebowaliśmy więc masę dogrywek. Honoru LEC do samego końca broniło MAD Lions i jak na mistrza przystało, europejski zespół wytrzymał presję i awansował do play-offów mistrzostw świata po pełnym emocji pojedynku z LNG Esports.

Tego dnia ekipę Elyoyi czekało jeszcze jedno starcie. Europejczycy musieli stawić czoło Gen.G. Zwycięzca tego pojedynku miał zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie i uniknąć gry z DWG KIA w ćwierćfinale. Gra kompletnie nie układała się MAD Lions i to właśnie Koreańczycy przypieczętowali swój awans z pierwszej pozycji.

Zaraz po ostatnim spotkaniu wczorajszego dnia rozpoczęło się losowanie par ćwierćfinałowych Worlds. Dla MAD Lions spełnił się najgorszy scenariusz i w pierwszej rundzie play-offów zmierzy się z DWG KIA. Gen.G podejmie natomiast Cloud9, Royal Never Give Up zagra z Edward Gaming, a SKT T1 z Hanwha Life Esports.

 22 października

  • 14:00 – SKT T1 vs Hanwha Life Espports

23 października

  • 14:00 – Royal Never Give Up vs EDward Gaming

24 października

  • 14:00 – DWG KIA vs MAD Lions

25 października

  • 14:00 – Cloud9 vs Gen.G