Za nami najlepszy finał w historii LEC! Zobaczyliśmy pięć map i reverse sweep od MAD Lions! To lwy będą nas reprezentować na MSI 2021!

Już przed finałem wiadomym było, że nastąpiło swego rodzaju przełamanie, ponieważ nie zwycięży ani G2 Esports, ani Fnatic. To, że MAD Lions i Rogue wygrało po drodze 3-1 z obrońcami tytuły mistrza MSI dodawało dodatkowego smaczku. Dla tych ekip sam udział w finale był historycznym sukcesem, gdyż wcześniej ich najlepszym wynikiem było trzecie miejsce. Jednak zatriumfować mogła tylko jedna z nich.

Na pierwszej mapie dość pewnie prowadziło Rogue. Ekipa Inspireda zwyciężała w walkach i bez problemu zakończyła rozgrywkę. Za to druga odsłona serii była na początku stompem, gdyż RGE prowadziło trzema tysiącami sztuk złota. Aczkolwiek potem MAD Lions się rozkręciło, dzięki czemu mogliśmy przeżywać mnóstwo emocji. Jednak w ostatniej akcji meczu znakomicie zainicjował Trymbi i jego drużyna wyszła na prowadzenie dwa do zera w serii.

Po drafcie na trzeciej mapie zdecydowana większość społeczności twierdziła, że to już będzie koniec, ponieważ RGE na papierze miało lepszą kompozycję. Również start gry faworyzował Łotrzyków, gdyż znajdywali pojedyncze eliminacje. Jednak później fenomenalne flanki znajdywał Armut grający Wukongiem i to sprawiło, że MAD powróciło i wygrało tę grę. Natomiast w czwartej odsłonie serii sytuacja była nieco inna, gdyż od początku do końca prowadziło MAD Lions. Tym razem Armut i Elyoya od początku zdobywali przewagę swoimi zejściami oraz inicjacjami w walkach drużynowych.

Horror! Tak można jednym słowem opisać piątą mapę. Początek gry był znakomity dla Rogue, komentatorzy mówili, że to ich najlepsza mapa, a MAD Lions było w sporym dołku. Jednak kto, jak nie ekipa Humanoida mogła się z niego wykaraskać. Czeski środkowy robił olbrzymią robotę w walkach i MAD skutecznie się broniło. Natomiast ostatnia walka była deklasacją. Znakomicie zainicjował Kaiser na Rakanie i Armut na Gnarze i to dało triumf ekipie Lwów! MAD Lions jest pierwszym zwycięzcą LEC poza G2 i FNC od 2014 roku!

Teraz pora na MSI 2021. MAD Lions w pierwszej fazie będzie grało w grupie B, a tam spotkają się z mistrzami ligi tajwańskiej, tureckiej oraz brazylijskiej. Natomiast finały tych lig zobaczymy za tydzień w niedzielę. Za to w innych grupach zakwalifikowały się już: Pentanet.GG 🇦🇺 , DWG KIA 🇰🇷 , Infinity Esports 🇨🇷 i DetonatioN FM 🇯🇵