Według informacji pozyskanych przez redakcję dotesports.com, MAD Lions oskarżyło G2 Esports o łamanie zasad kontraktowych narzucanych przez Riot Games.

Coraz więcej mówi się o potencjalnych zmianach w G2 Esports, spowodowanych jednym z najgorszych wyników zespołu od lat. Wciąż nie wiadomo kto rozstanie się z organizacją rządzoną przez Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago, a najnowsze informacje wskazują, że będzie to Wunder i Mikyx.

Jednakże oprócz doniesień o potencjalnych transferach, na światło dzienne wypłynęła informacja o nieczystych zagrywkach stosowanych przez G2 Esports. Według nich przedstawiciele organizacji dopuścili się tzw. „tampering and poaching”, czyli manipulacji i kaperowania mistrzów Europy z MAD Lions. Oznacza to, że G2 musiało złamać jedną z poniższych zasad:

  1. Gracz manipuluje innym graczem aby zrekrutować go do innej drużyny.
  2. Osoby nie będące graczami lub przedstawicielami drużyny oferują zatrudnienie graczom będącym pod kontraktem z inną organizacją. 
  3. Zawodnik lub trener stara się o zatrudnienie w innej drużynie, wciąż będąc pod obowiązującym kontraktem, nie informując o tym swojej organizacji. 

MAD Lions ma ubiegać się o zaostrzenie obowiązujących zasad, a nawet miało się odbyć spotkanie w tej sprawie, w którym uczestniczyli wszyscy przedstawiciele drużyn z LEC. Podczas niego odbyło się głosowanie w sprawie zmian w regulaminie, które zostały przegłosowane rezultatem 8 do 2, z czego przeciwko głosowało G2 Esports oraz Team Vitality.

Redakcja dotesports sugeruje, że G2 Esports stara się o zatrudnienie strzelca Mistrzów Europy, czyli Matyáša „Carzzy'ego” Orsága. Wskazywać ma na to fakt, że dotychczasowy wspierający Lwów przedłużył kontrakt, lecz Carzzy wciąż nie złożył swojego podpisu pod nową umową.