Właśnie trwają finały regionalne w LPL i LCK. W dwóch największych ligach świata po cztery drużyny walczą o dwa ostatnie miejsca na mistrzostwach świata 2022. Wczoraj awansowało DWG KIA, a dziś udało się to EDward Gaming po znakomitym reverse sweepie.

Wczoraj w rozgrywkach League of Legends Korea Championship DWG KIA zmierzyło się z Liiv SANDBOX w meczu o awans na Worldsy 2022. Ten zaczął się od szybkiego zwycięstwa DK na pierwszej mapie. Po niej mistrzowie świata z 2020 roku zmienili toplaner'a i Burdol wszedł za Nuguri'ego. Nie był to najlepszy test i LSB po najbardziej zaciętej mapie w całej serii wygrało. Po tym Nuguri wrócił na górną aleję w DWG KIA, a formacja zaczęła orać przeciwników. Natomiast sam toplaner na ostatniej mapie miał statystyki 4/1/6 Aatrox'em i przewagę 150 dobitych stworów nad oponentem. W ten sposób ShowMaker i spółka z łatwością zwyciężyli 3-1 i awansowali na mistrzostwach świata.

Druga seria w Korei Południowej odbyła się dziś i była dużo bardziej wyrównana. Na pierwszej mapie świetnie zaczęło KT Rolster, ale potem DRX odrobiło straty i wygrało. Następnie KT zdecydowało się na ryzykowany draft z Jax'em, Nilah i Zyrą. To zaś popłaciło i wyrównali stan rozgrywki, a po kolejnej odsłonie wyszli na prowadzenie 2-1. Na dwóch kolejnych mapach jednak DRX się odbiło i zwyciężyło 3-2 w całej serii. Już jutro Deft i spółka zagrają z Liiv SANDBOX o ostatnie miejsce LCK na mistrzostwach 2022.

Za to w LoL Pro League regionalne finały zaczęły się dzisiaj. W nich genialnie zaczęło Royal Never Give Up, wygrywając dwie pierwsze odsłony porannej serii. Jednak potem EDward Gaming odbiło się od dna i doszło do kolejnego w tym roku reverse sweepa. Ponadto na ostatniej mapie Meiko i spółka oddali tylko smoka i dwie wieże, zwyciężając 9-0 w zabójstwach. Tym samym mistrzowie świata z 2021 roku zagrają też na tegorocznej edycji turnieju. Za to RNG powalczy o ostatnie miejsce LPL na Worldsach już pojutrze ze zwycięzcą jutrzejszego meczu LNG Esports vs Victory Five.