Przerwa rozpoczęta zdobyciem kolejnego tytułu Mistrza Świata zakończy się już za kilkanaście minut. Równo o 10:00 rozpocznie się wiosenny split League of Legends Pro League, który zostanie zainicjowany starciem pomiędzy FunPlus Phoenix a Invictus Gaming.

Miłośnicy profesjonalnych rozgrywek League of Legends na najwyższym poziomie mogą odetchnąć z ulgą. Po kilkumiesięcznej przerwie ruszają rozgrywki League of Legends Pro League, zmagań najlepszych drużyn Chin kontynentalnych. Pomimo wczesnych dni nowego roku, cel wszystkim uczestnikom LPL-a przyświeca już jeden – zdobyć miejsca na mistrzostwach świata.

Wiosenny split 2020 rozpocznie się z przytupem, albowiem ligę zainauguruje spotkanie pomiędzy FunPlus Phoenix a Invictus Gaming, mistrzami świata z dwóch ubiegłych lat. Po meczu z udziałem Doinb czy TheShy, na Summoner’s Rift wystąpią przedstawiciele LGD Gaming oraz LNG Esports.

Niestety, rozgrywki ligi chińskiej nie są transmitowane po polsku. Relacja ze zmagań w języku angielskim dostępna jest na kanale LPL w serwisie Twitch, natomiast jej rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00.