Lotus Gaming jest nowym podmiotem na Ultraligowej scenie. Litewska organizacja jednak nie zamierza być średniakiem i ogłosiła skład, który będzie jednym z faworytów do wygrania drugiej dywizji Ultraligi. Główną gwiazdą jest PolskiFok.

W drugiej lidze hiszpańskiej, francuskiej, czy niemieckiej szykują się oczywiście mocniejsze składy. Jednak jak na Ultraligowy rynek Lotus Gaming powinno śmiało móc walczyć o awans do głównej dywizji. Główną gwiazdą formacji jest PolskiFok. 18-letni toplaner ma już spore doświadczenie z gry w tej klasie rozgrywkowej. Zawodnik wcześniej występował w H34T Young Flames oraz PRIDE ESCA Academy. Za to letni split w tym roku spędził w Grypciocraft Esports, z którym awansował do głównej dywizji Ultraligi po wygranej 3-1 z devils.one w turnieju promocyjnym. Co ciekawe tym samym pokonał swoją byłą ekipę, gdyż wiosną grał w DV1 i zajął z nimi dziesiąte miejsce w Ultralidze.

Doświadczenie za innych zakątków Europy ma zaś nowy jungler Lotus. Nasut swoją przygodę z esportem zaczynał w trzeciej lidze niemieckiej, gdzie grał w CPLAY i Team 300. Natomiast latem tego roku Polak występował w Zerolag Esports, z którym uplasował się na siódmej pozycji w lidze greckiej. Trzecim z biało-czerwonych w Lotus Gaming jest Dancer. Wspierający zaczynał w hiszpańskim Mighty Meerkats i w krótkim czasie zdążył wziąć udział w dwóch turniejach i w czterech kwalifikacjach do innych turniejów. Za to lato spędził w Team GR1, z którym zajął dopiero ósme miejsce w fazie zasadniczej drugiej dywizji Ultraligi.

Lotus Gaming dopełniają dwaj zawodnicy oraz trener z zagranicy. Na środkowej alei zagra mający już doświadczenie z drugiej Ultraligi ImFurby. Szwed wiosną tego roku grał w Method2Madness i zajął czwarte miejsce w lidze. Wcześniej zaś występował również w kilku ekipach z ligi szwedzkiej, a także pełnił funkcję asystenta trenera w Granit Gaming, gdzie grał wtedy HeSSZero. Na pozycji strzelca w Lotus zagra zaś mniej doświadczony FlickeR. Portugalczyk dotychczas grał jedynie w GTZ Esports, znanym wcześniej pod nazwą GTZ Bulls. A jego największym osiągnięciem jest czwarte miejsce w rodzimej lidze. Natomiast trenerem Lotus Gaming został Duńczyk Fykling, bardziej znany w lidze bałkańskiej, norweskiej oraz włoskiej.