Riot Games zapowiedział kolejny turniej w TFT pod nazwą Teamfight Tactics: Galaxies Showcase. W rozgrywkach weźmie udział Polak, a walczyć będzie o $150.000.

Wczoraj na serwerach testowych pojawił się trzeci set, który już niedługo zainauguruje kolejny sezon jednego z najpopularniejszych autobattlerów na świecie. Riot Games z tej okazji przygotował nie lada gratkę dla fanów esportu w Teamfight Tactics. Już w dniach 12-13 marca odbędzie się turniej Teamfight Tactics: Galaxies Showcase, w którym weźmie udział szesnaście najbardziej rozpoznawalnych postaci TFT, wśród których znalazł się jeden Polak – Jakub „Lothar” Szygulski.

Format rozgrywek powinniśmy kojarzyć już z poprzednich turniejów Teamfight Tactics od Riot Games. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w których będą ze sobą rywalizować. Każda z nich rozegra cztery mecze pierwszego dnia, a zawodnicy będą zdobywać punkty w zależności od zajętego miejsca. Szczególna będzie czwarty pojedynek nazwany Złotą Grą, który zakończy dzień i wyłoni pierwszego finalistę – zwycięzca tego pojedynku automatycznie awansuje do play-offów, bez znaczenia ile punktów wcześniej zdobył. Pozostałe sześć miejsc w fazie pucharowej zostanie zapełnione według punktacji.

Drugiego dnia, osiem najlepszych zawodników będzie walczyć o nagrodę główną. Tą zgarnie osoba, która jako pierwsza uzbiera aż osiemnaście punktów, a następnie wygra jeden z kolejnych pojedynków. Najlepsza osoba wzbogaci się aż o $15.000, gracze z miejsc 2-8. dostaną $10,750, a ci najsłabsi będą się „musieli” zadowolić połową nagrody głównej.

Lista uczestników oraz kanał transmisji znajduje się poniżej: