Rozpoczęcie tegorocznych Worldsów to kwestia mniej niż dwóch tygodni. Namiastkę nadchodzących emocji poczujemy już dziś, albowiem o 14:00 rozpocznie się losowanie grup nadchodzących mistrzostw świata.

Mistrzostwa świata w League of Legends to jeden z najbardziej, jeśli nie najbardziej, emocjonujących turniejów w ogólnym kalendarzu wydarzeń esportowych. Przysłowiowy pierwszy gwizdek rozebrzmi 25 września, natomiast już dziś rozlosowane zostaną grupy zarówno głównego etapu turnieju, jak i fazy play-in. Co warto pamiętać, o sile Starego Kontynentu na arenie międzynarodowej stanowić będą cztery drużyny: G2 Esports, Fnatic, Rogue oraz MAD Lions.

>>>>RELACJA Z LOSOWANIA NA ŻYWO<<<<

Poznanie przyszłych grupowych rywali umożliwi wszystkim zespołom rozpoczęcie prężnych przygotowywań. Największą obawę w europejskich zespołach budzić mogą reprezentanci League of Legends Pro League z której wywodzą się dwaj ostatni triumfatorzy Worldsów. Liga chińska w opinie ekspertów uchodzi za najsilniejszą, w przeciągu ubiegłych kilku lat znacznie zyskała na popularności pośród zachodnich odbiorców.

Rozpoczęcie losowania zaplanowano na godzinę 14:00. Odbędzie się ono na oficjalnych kanałach Riot Games w serwisach Twitch.TV oraz YouTube. Wydarzenie zostanie także zrelacjonowane w języku polskim przez ekipę z kanału Polsat Games.