Jedna z najważniejszych polskich organizacji esportowych w końcu odsłoniła karty. Dzisiaj poznaliśmy nowy skład dywizji League of Legends w Illuminar Gaming.

Choć do rozpoczęcia następnego sezonu Ultraligi pozostało jeszcze trochę czasu, to możemy spodziewać się, że kolejne drużyny będą już przedstawiać nam swoich zawodników. Jako pierwsi zdecydowali się uczynić to włodarze iHG. Nie jest to decyzja zaskakująca. Po niedawnym ujawnieniu, że to dotychczasowy trener akademii Illuminar Jakub „Bezum” Iwanicki przejmie główny skład, było wiadomo, że i informację dotyczącą graczy poznamy niebawem. W testach, które przeprowadzał Bezum, udział wzięli zarówno znani zawodnicy, jak i parę gorzej znanych szerszej publiczności postaci. W nadchodzących starciach barw iHG bronić będą:

  • Górna aleja: Dawid „MeLoNiK” Ślęczka
  • Leśnik: Wojciech „Tabasko” Kruza
  • Środkowa aleja: Marcin „Warszi” Surała
  • Dolna aleja: Adrian „Odi11” Kruk
  • Wsparcie: Kacper „Czypsy” Zaparucha

Najbardziej zaskakujący jest powrót do organizacji po ponad dwuletniej przerwie Wojciecha „Tabasko” Kruzy. Polski leśnik ma za sobą całkiem udany sezon we włoskiej lidze, gdzie występował w barwach YDN Gamers. Jego byłej już teraz formacji nie udało się jednak wyjść z fazy grupowej podczas niedawno zakończonych European Masters. Wspierać go będzie doświadczony już na scenie Mistrzostw Polski Dawid „MeLoNiK” Ślęczka. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się wzięcie duetu z akademii na dolną aleję. Adrian „Odi11” Kruk jak i Kacper „Czypsy” Zaparucha dotychczas sprawdzali się raczej na poziomie półprofesjonalnym. Nie wiadomo więc, jak poradzą sobie z taką presją. Drużynę uzupełni dotychczasowy środkowy PRIDE Marcin „Warszi” Surała.