Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek wiemy już, kto zagra w półfinałach Polskiej Ligi Esportowej. Przyjrzyjmy się więc, kto ma największe szanse na awans do finału.

Polska Liga Esportowa, jedna z największych i najbardziej prestiżowych lig w Polsce, wkracza w decydującą fazę. Już dziś dowiemy się, kto wystąpi w finale.

Poland Komputronik Gaming Scouting Grounds

Data rozpoczęcia
godz. 17:00, 23.11.19

Illuminar Honor Gaming

Poland Illuminar Gaming

Z pewnością wielu stwierdzi, że mamy tutaj przedwczesny finał. Zarówno Komputronik Gaming Scouting Grounds, jak i Illuminar Gaming wymieniane były jako główni faworyci do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Obie ekipy mają bardzo mocne składy naszpikowane polskimi gwiazdami.

Po obu stronach znajdziemy równie dużo argumentów przemawiających za daną drużyną. Czekają nas naprawdę niesamowicie interesujące indywidualne pojedynki. W lesie naprzeciw siebie staną Bruno „Bruness” Freund  oraz Artur „Rybson” Gębicz. Górna linia będzie miejscem epickiej walki pomiędzy Jakubem „Sinmivakiem” Ruckim a Karolem „Konektivem” Wojciechowskim. Szlagier z Ultraligi w końcu zawita do Polskiej Ligi Esportowej.

Moim zdaniem to KGSC ma odrobinę lepszą drużynę. Różnice mogą być widoczne przede wszystkim na dole Pól Sprawiedliwości. Robert „Erdote” Nowak oraz Damian „Lucker” Konefał są w mojej opinii najlepszym duetem jaki występuje na dolnej alei podczas rozgrywek PLE. To właśnie oni, w połączeniu z niesamowicie silną górą oraz środkiem powodują, że stawiam na ekipę Brunessa. Jeżeli jednak zawodnicy Komputronik Gaming popełnią choć minimalny błąd możemy być pewni, iż iHG wykorzysta to bez skrupułów.

Poland piratesports

Data rozpoczęcia
godz. 20:00, 23.11.19

Poland ROŁG SKŁAD

W drugim półfinałowym starciu spotkają się drużyny poniekąd z przypadku. Zarówno ROŁG SKŁAD, jak i piratesports w obecnej postaci są na scenie od bardzo niedawna. Mimo tego, obie ekipy zdołały się już wykazać.

Na pierwszy ogień weźmy ekipę piratów. Drużyna Wojciecha „Tabasko” Kruzy sensacyjnie w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Illuminar Gaming. Dzięki temu zwycięstwu, a także uporaniu się z Diablo Chairs wygrali oni grupę B. Piratesports, mimo swojej jak na razie krótkiej przygody w obecnej formie, już stało się czołową polską ekipą.

Szyki piratom pokrzyżować spróbuje ROŁG SKŁAD. Na prędko sklecony zespół zaskakuje swoim zgraniem. Pojedynek w lesie pomiędzy Damianem „Wyskiem” Adamczykiem a Tabaskiem będzie wisienką na torcie całego etapu drugiego Polskiej Ligi Esportowej. Pamiętajmy też, że ROŁG to nie tylko Wysek, ale także takie nazwiska jak Krzysztof „Kackos” Kubziakowski czy przede wszystkim Paweł „Czekolad” Szczepanik. To właśnie oni są moim osobistym faworytem w tym starciu. Rozum podpowiada jednak, iż zlekceważenie Damiana „Dambaja” Bajora i jego kolegów w żaden sposób nie wchodzi w grę.

Półfinały Polskiej Ligi Esportowej możecie oglądać na kanale Damiana „Nervariena” Ziaji. Dokładny harmonogram rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.