Kolejne dwie porażki ma na swoim koncie ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego. Czy to tylko przejściowe problemy u Wicemistrzów Świata, czy może coś więcej?

Piąty tydzień zmagań w League of Legends European Championship przyniósł kolejne niespodzianki. Oprócz słabej dyspozycji G2 Esports byliśmy świadkami wyśmienitego debiutu w barwach Origen polskiego wspierającego Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego. Na pochwałę zasługuje także Fnatic, które zdołało wygrać oba swoje spotkania. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że gra formacji Oskara „Selfmade'a” Boderka dalej pozostawia wiele do życzenia.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki z zakończonego piątego tygodnia LEC:

Wyniki 17.07.20

Team Vitality 0:1 SK Gaming
Rogue 1:0 Schalke 04 Esports
Fnatic 1:0 Misfits Gaming
Excel Esports 0:1 MAD Lions
G2 Esports 0:1 Origen

Wyniki 18.07.20

SK Gaming 1:0 Schalke 04 Esports
Excel Esports 0:1 Rogue
Origen 1:0 Misfits Gaming
Team Vitality 0:1 Fnatic
MAD Lions 1:0 G2 Esports

Jak widzimy, nie zawodzą liderzy. Zarówno Rogue z dwoma Polakami w składzie, jak i MAD Lions wygrali swoje pojedynki i powiększyli przewagę punktową nad pozostałymi ekipami. Sytuacja w fazie zasadniczej letniego splitu robi się coraz ciekawsza. Czterema biletami na Worldsy interesuje się coraz większa liczba formacji. Oprócz dotychczasowych pewniaków, jakimi byli G2 oraz Fnatic z pewnością marzą o nich MAD Lions, które już wiosną pokazało pazury, Origen oraz liderujące Rogue. Niewykluczone, że w tej walce dorzucić swoje trzy grosze będzie chciało także Misfits Gaming, a nawet coraz lepiej grające SK. Szykuje nam się szalenie emocjonująca końcówka rundy. Następne spotkania w ramach LEC już w piątek.