Po klęsce jakiej Illuminar Gaming doznało w tegorocznej edycji Ultraligi, włodarze przystępują do przebudowy zespołu. Funkcję trenera pozostawioną przez Michała „Flasha” Kosickiego przejmie dotychczasowy trener ich akademii Jakub „Bezum” Iwanicki.

Decyzja władz IHG o wymianie szkoleniowca nie powinna przesadnie dziwić. Poprzedni sezon był dla ich zespołu całkowicie nieudany. Dopiero czwarte miejsce w Polskiej Lidze Esportowej oraz klęska podczas finałów Ultraligi przesądziły o losie składu, który łącznie z trenerem należało wymienić. Zaskakujący może być jednak wybór, gdyż Iwanicki do tej pory nie prowadził żadnej drużyny z czołówki. O powyższej sytuacji IHG poinformowało fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Bezum osiągał dotychczas sukcesy z akademią Illuminar. Wygrana liga Grimorr oraz uGaming, a następnie bardzo udany start w kwalifikacjach do Ultraligii świadczą dosyć dobrze o nowym szkoleniowcu. Co interesujące, włodarze zachęcają graczy o poziomie master+ do wzięcia udziału w publicznych próbach. Wobec powyższego pozostaje nam więc czekać na informacje o pozostałych zmianach w składzie, które mogą nastąpić już wkrótce.