Po tygodniach zmagań zakończą się jedne z najważniejszych rozgrywek League of Legends na Starym Kontynencie. K1ck Neosurf zmierzy się w wielkim finale wiosennej rundy European Masters z francuskim LDLC OL.

Każdy zabity stwór, każda zniszczona wieża, każda wygrana mapa prowadziła wicemistrzów Polski do dzisiejszego dnia. Najpierw liczyliśmy po prostu na dobry występ. Chwilę później okazało się, że awans z grupy jest jak najbardziej w zasięgu. Następne było zwycięstwo z mistrzami Francji i pogrom wicemistrzów Hiszpanii. Dzisiaj K1ck zagra z drugą formacją La Ligue Française o wygranie całego EU Masters.

Po wczorajszym triumfie polscy kibice LoLa wpadli w prawdziwy szał. Gdzie tylko nie spojrzeć widać zdjęcie Łukasza „Puki Style'a” Zygmunciaka i hasztagi z napisem „Polska Gurom”. Nic w tym dziwnego. Drugi zespół Ultraligi gra naprawdę wyśmienicie i z każdym kolejnym meczem wygląda coraz lepiej. Dzisiaj jednak czeka Polaków najtrudniejsze jak dotychczas wyzwanie. Ich rywalem będzie LDLC OL, które wyrzuciło z turnieju Vodafone Giants, a wczoraj po ciężkiej walce pokonało AGO ROGUE. Przed Pukim i ekipą walka z najlepszym leśnikiem rozgrywek Kristianem „TynXem” Østergaardem Hansenem. Jego pojedynek z doskonale dysponowanym Łukaszem „Shlatanem” Ahmadem, może być ozdobą tego spotkania. Niesamowicie interesująco zapowiada się także środkowa aleja, na której zmierzą się Mateusz „Matislav” Zagórski oraz Vincent „Vétheo” Berrié. To od tych dwóch pozycji zależeć mogą losy całego meczu. Nie wolno jednak zapominać o dolnej części mapy. Posiadający ogromne doświadczenie Bora „YellOwStaR” Kim, także nie ułatwi gry Polakom.

Początek finału w systemie BO5 już o godzinie 18:00. Polska transmisja odbędzie się na kanale Polsat Games.