Coraz mniej czasu dzieli nas od zakończenia fazy zasadniczej League of Legends European Championship. Choć sprawa awansu jest już rozstrzygnięta, to walka o czołowe miejsca ciągle trwa.

Z lekkim opóźnieniem, związanym z pandemią koronawirusa, skończy się w sobotę pierwsza część wiosennych rozgrywek LEC. Sześć najlepszych drużyn zagra w fazie play-off, której stawką będą cenne punkty, ułatwiające awans na Mistrzostwa Świata.

W związku z tym razem z forBET legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, jak przed każdą kolejką spotkań przeprowadziliśmy analizę najciekawszych starć. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

G2 Esports

*Kurs forBET:
1.10 : 7.10

Data rozpoczęcia
godz. 20:00, 27.03.20

FC Schalke 04 Esports

Faworyt powyższego starcia jest oczywiście tylko jeden. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że G2 Esports, bo oczywiście o tej ekipie jest mowa, wygra także w tym meczu. Pytanie jednak, czy Marcin „Jankos” Jankowski i spółka w ogóle będą chcieli po to zwycięstwo sięgnąć. Wicemistrzowie świata mają pewne miejsce w czołowej czwórce. Wiemy również, że jeżeli G2 przegrywa mecz, to jest to raczej z którąś z drużyn z dołu tabeli. Mobilizacja liderów LEC będzie miała tutaj kluczowe znaczenie dla wyniku i możemy spodziewać się niespodzianki.

Są także inne powody, dla których G2 nie musi wygrać tego pojedynku. Zespół z Zagłębia Ruhry, mimo iż już jakiś czas temu stracił nawet matematyczne szanse na awans, to nie tylko nie zwolnił tempa, ale nawet zyskał sporo świeżości. Kluczowa przy tym jest postawa środkowego niemieckiej organizacji, Felixa „Abbedagge'a” Brauna, który w zeszłym tygodniu zachwycał swoją grą. Mid laner Schalke zgarnął dwa tytuły „Player of the Game” i walnie przyczynił się do zwycięstw swojej drużyny. Choć Abbedagge z ekipą nie walczą już o nic, to w dalszym ciągu widać w nich chęć pokazania się z jak najlepszej strony.

MAD Lions

*Kurs forBET:
2.81 : 1.44

Data rozpoczęcia
godz. 22:00, 27.03.20

Fnatic

Drugi analizowany przeze mnie mecz to pojedynek pomiędzy MAD Lions oraz Fnatic. Ponownie możemy wskazać wyraźnego faworyta, jakim jest Fnatic. Także tym razem jednak faworyt wcale nie musi wygrać, a jego przeciwnik jest daleki od skazania na niepowodzenie.

Ekipa Oskara „Selfmade'a” Boderka znalazła swój rytm. Fnatic, mimo skromnych potknięć udowodniło, że w dalszym ciągu jest liczącą się nie tylko w Europie formacją. Choć nie udało się ani razu poskromić G2 Esports, to sytuacja w tabeli na dwa spotkania przed końcem fazy zasadniczej jest nadzwyczaj luksusowa. Nie ma już możliwości, aby drużyna Polaka wypadła poza czołową czwórkę. Oczywiście stawką jest dalej przeskoczenie G2, ale jest to na tyle mało prawdopodobne, że cały zespół powinien skupić się już na następnej fazie.

Beneficjentem ewentualnego spadku napięcia ze strony Fnatic może być MAD Lions. Lwy grają zaskakująco dobrze i jak na tak mało doświadczony zespół, zdołali pewnie wywalczyć sobie miejsce w play-offach. Cały czas jednak pozostaje im walka o drabinkę wygranych, a w drugim meczu czeka na nich równie trudne Origen. Ekipa Marka „Humanoida”  Brázdy ma tylko jeden punkt przewagi nad Rogue i musi zrobić wszystko, aby wygrać choć jedno spotkanie. Czy to wymarzone zwycięstwo będzie właśnie nad Fnatic? Jest to niewykluczone.

Rogue

*Kurs forBET:
1.44 : 2.81

Data rozpoczęcia
godz. 17:00, 27.03.20

FC Schalke 04 Esports

Ostatni analizowany dziś mecz, nie jest epickim pojedynkiem na szczycie tabeli. Nie oznacza to jednak, że nie będzie przez to interesujący. Wręcz przeciwnie, gdyż szykuje nam się szalenie ważne spotkanie, w którym dwóch polaków walczyć będzie do ostatniego miniona o miejsce w drabince wygranych.

Łotry, choć nie są może w komfortowej sytuacji, to stoją przed dużą szansą. Mimo że czołowa trójka odjechała już daleko, to czwarte, premiowane miejsce, pozostaje kwestią otwartą. Oskar „Vander” Bogdan oraz Kacper „Inspired' Słoma mają proste zadanie, muszą wygrać dwa mecze. Nawet jeśli to zrobią, to muszą też liczyć, że MAD Lions jakiś mecz przegra, co jednak prawdopodobnie się wydarzy, biorąc pod uwagę, z jakimi zespołami przyjdzie się zmierzyć Lwom. Póki co jednak ekipa Polaków musi przede wszystkim patrzeć na siebie i pewnie pokonać Schalke.

Nie często w naszych analizach pojawiała się drużyna Andrei „Odoamne”  Pascu. Dziś jednak pojawia się już po raz drugi. Po ostatnich występach należało ją jednak docenić. Choć S04 nie liczy się w walce o awans, to może liczyć się podczas rundy letniej, teraz natomiast pozostaje im zrobić jak najlepsze wrażenie na kibicach i rywalach.

Wszystkie mecze w ramach LEC obejrzycie na kanale Polsat Games.

* – kursy z dnia 26.03.19 r. z godziny 19:30