Mark Yetter, czyli osoba dowodząca zespołem zajmującym się rozgrywką w League of Legends, porzuci produkcję MOBA na rzecz powstającego MMO.

Riot Scruffy za pomocą swojego twittera poinformował o nadchodzącym końcu pracy nad League of Legends. Mark Yetter przebył długą drogę w Riot Games, do którego dołączył w roku 2013. Na początku nadzorował przebieg projektowania aktualizacji przestarzałych postaci, aby następnie zająć się tworzeniem nowych bohaterów. W 2018 roku Mark stanął na czele zespołu odpowiedzialnego za design nowych czempionów, ale również zajmującego się balansem w grze. To właśnie dzięki niemu przedwcześnie dowiadujemy się jakie zmiany z serwerów testowych zostają potwierdzone i niedługo trafią do gry.

Już niedługo rozpocznie się nowy rozdział w karierze Marka Yettera, lecz wciąż pozostanie on pracownikiem Riot Games. Riot Scruffy porzuci pracę nad projektowaniem rozgrywki w League of Legends i zajmie stanowisko Game Director w nadchodzącej produkcji MMORPG. Mark zapewnił, że mimo wielu zmian, jedno pozostanie takie samo – będzie utrzymywał klarowną komunikację odnośnie produktu, nad którym pracuje.

Amerykańskie studio od razu ogłosiło nabór na osobę, która zajmie miejsce Marka Yettera. Jeżeli wiecie jak utrzymać balans postaci w LoL-u w ryzach, to swoje CV możecie wysyłać tutaj.