League of Legends ponownie zostaje okrzyknięte najlepszą grą esportową roku, zaś G2 Esports zbiera laury za tytuł najlepszej organizacji, zaś e Wolrdsy 2020 zostały najlepszym turniejem minionych 12 miesięcy.

The Game Awards to coroczna ceremonia, podczas której wręczane są nagrody dla przedstawicieli przemysłu gier komputerowych. W ostatnich latach ceremonia odbywała się w Los Angeles, lecz tegoroczna edycja została przeniesiona do internetu, z oczywistych względów. U boku wyborów najlepszych gier, rozdawane są również nagrody skierowane bezpośrednio na rynek esportowy. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

  • Najlepsza gra esportowa – League of Legends
  • Najlepsze wydarzenie esportowe – Worlds 2020
  • Najlepszy konferansjer esportowy – Eefje „sjokz” Depoortere
  • Najlepsza drużyna esportowa – G2 Esports
  • Najlepszy esportowiec – Showmaker
  • Najlepszy trener – Danny „zonic” Sørensen

Jak widać świat League of Legends zdominował tegoroczne nagrody esportowe, ale nie ma co się dziwić. Mistrzostwa Świata w League of Legends jako jedne z nielicznych wydarzeń odbyło się w formie offline. Organizacja turnieju okazała się na tyle sprawna, że nie naraziła na niebezpieczeństwo żadnego z zawodników.

League of Legends samo w sobie zgarnęło tytuł najlepszej gry esportowej roku, broniąc tym samym tytuł wywalczony w poprzednim roku. Dwa lata temu trafił on do Overwatcha, który wystartował z esportową ligą franczyzową angażującą miasta takie jak Londyn, Dallan, Waszyngton czy Los Angeles. Jedyną esportową nagrodą wychodzącą poza ramy Laegue of Legends jest wyróżnienie dla Danny'ego „zonica” Sørensena- szkoleniowca Astralis.