Pierwszy dzień Mistrzostw Świata 2021 jednych usatysfakcjonował, a inni spodziewali się trochę więcej emocji. Jak na razie w większości meczów zwyciężyli faworyci, jednak byliśmy też świadkami zaskoczeń.

Największą sensacją pierwszego dnia było Galatasaray Esports. Turcy po zaciętym meczu pokonali Beyond Gaming i ograli Unicorns Of Love. A wśród zwykłych widzów byli raczej stawiani w roli najgorszej na papierze ekipy w grupie. Jednak gracze z europejskich lig regionalnych szybko zaczęli wspominać na swoich mediach społecznościowych, że top2 ligi tureckiej radziło sobie znakomicie na scrimach. Także nie jest to tak wielka niespodzianka. Dobre występ w grupie B zaprezentowało również Cloud9, a nieźle pokazali się Japończycy, którzy co prawda przegrali z Amerykanami, ale wygrali ze słabiutkim UOL. Ciekawy jestem też przyszłych występów BYG, gdyż Tajwan gra na niezłym poziomie, ale jak na razie ma na koncie jedną porażkę.

Inaczej sytuacja prezentuje się w grupie A. Tutaj już wyraźnie widać różnice. LNG Esports bez problemu powinno zakończyć fazę Play-In z rekordem 4-0, a Hanwha zapewne uplasuje się zaraz za nimi. Być może ciekawsza będzie walka o trzecie miejsce. Jednak uważam, że po wygranej RED Canids na Infinity Esports, to właśnie Brazylijczycy pójdą po top3. Chyba że nagle PEACE pokaże coś więcej, a na to będą mieli okazje w spotkaniu z INF.

Także najciekawiej w drugim dniu rozgrywek zapowiadają się mecze grupy B, ponieważ w tej jeszcze nie wiadomo, kto rozdaje karty. Na koniec dnia zobaczymy starcie Cloud9 vs Galatasaray Esports i to prawdopodobnie będzie mecz o pierwsze miejsce i bezpośredni awans do głównej fazy. Tak prezentuje się pełny terminarz dzisiejszego dnia:

  • 13:00 🇦🇺 PEACE vs 🇰🇷 Hanwha Life Esports
  • 14:00 🇧🇷 RED Canids vs 🇨🇳 LNG Esports
  • 15:00 🇨🇷 Infinity Esports vs 🇦🇺 PEACE
  • 16:00 🇧🇷 RED Canids vs 🇰🇷 Hanwha Life Esports
  • 17:00 🇹🇼 Beyond Gaming vs 🇺🇸 Cloud9
  • 18:00 🇹🇷 Galatasaray Esports vs 🇯🇵 DetonatioN FocusMe
  • 19:00 🇹🇼 Beyond Gaming vs 🇷🇺 Unicorns Of Love
  • 20:00 🇺🇸 Cloud9 vs 🇹🇷 Galatasaray Esports