Już niedługo na oficjalne serwery powinien trafić odnowiony Tahm Kench, a kolejna na liście reworków stoi Sona, która straciła na atrakcyjności po premierze Seraphine.

Na liście priorytetów zespołu odpowiedzialnego za rozgrywkę na Summoners Rift są zmiany dla tanków, które zostaną wprowadzone w patchu 11.11 – szerzej pisaliśmy o nich tutaj.

Na drugim miejscu jest zmniejszenie mobilności niektórych postaci. Riot Games dostrzegło problem wśród niektórych bohaterów, którzy mocno zyskali na nowych przedmiotach i całkowicie nie przejmują się swoją słabą stroną w postaci niewielkiej mobilności używając np. Strikebreakera. Studio zaznaczyło, że nie będą to zwykłe nerfy i np. skrócenie skoku, a przebudowa mechaniki w taki sposób aby lepiej wpasowała się w metę.

Dopiero po tym możemy liczyć na premierę nowego Tahm Kencha. Riot Games niedawno informowało o tym jakie zmiany zajdą w wachlarzu umiejętności Rzecznego Króla. Plany przewidują zmianę umiejętności – dotychczasowa „R-ka” będzie dostępna jako zwykły skill, zaś połykanie innych postaci będzie umiejętnością ostateczną. Decyzję o reworku „Żaby” podjęto ze względu na skomplikowaną sytuację w jego wykorzystywaniu przez amatorów i profesjonalistów. Ci pierwsi nie potrafią wykorzystać jego potencjału, o czym świadczy winratio na poziomi 44%, zaś na scenie zawodowej Kench potrafi być game-changerem.

Po premierze Tahm Kencha, Riot Games weźmie na warsztat sytuację na górnej alejce. Będzie to kontynuacja już trwających prac, zwiększających znaczenie split pushowania. Obecnie skupiono się na itemizacji wojowników oraz tanków, zaś niedługo zmiany mogą dotknąć… wieże.

Na liście planowanych zmian znajduje się kolejny rework – tym razem Sony. Wirtuozka Strun straciła unikalność po tym jak na Summoners Rift pojawiła się Seraphine. Nowa bohaterka otrzymała zestaw umiejętności bardzo podobny do Sony i najzwyczajniej okazała się od niej mocniejsza. Riot Games chce przywrócić dawną świetność Sonie i już ma na to sposób, jednak podzieli się nim dopiero po premierze Tahm Kencha.

Na koniec wspomniano o defensywnych legendarnych przedmiotach dla tzw. Enchanterów. W grupie tej znajdują się takie postacie jak Lulu, Nami, Taric, czy Sona. Na ten moment nie zdradzono szczegółów.