Przed nami siódma kolejka LFL, więc drużyny liczące na play-offy powinny już prezentować swoją szczytową formę. Czy tak będzie, przekonamy się już dziś i jutro. Natomiast najbardziej ciekawi występ Selfmade'a na górnej alei.

W poprzedniej kolejce LFL byliśmy świadkami paru zaskoczeń. Przedostatnie w tabeli Team Oplon wygrało z drugim GameWard. Za to Karmine Corp uległo w starciu z wychodzącym z kryzysu Team BDS Academy. Bardzo pozytywnie zaprezentowało się zaś Misfits Premier. Czajek i spółka pokonali Vitality.Bee oraz Mirage Elyandra i tym samym awansowali na czwarte miejsce w lidze z rekordem 7-6. A warto przypomnieć, że po trzech pierwszych kolejkach byli ostatni. Stałymi elementami są zaś wspomniane ME (1-12) i dalej niepokonane LDLC OL (13-0), a zawodzą ostatnio Team GO (5-8) i Solary (4-9).

W siódmej kolejce te drużyny powinny już się przebudzać, jeśli chcą walczyć o play-offy. To dlatego, że do końca fazy zasadniczej zostało już tylko pięć dni meczowych. A w tym tygodniu zobaczymy aż dwa. Warto wspomnieć o zmianach, które przed nim nastąpiły. Do Team Oplon dołączył nowy strzelec, a jest nim Bung znany z gry w WAVE Esports. Za to dziś w roli toplanera Vitality.Bee wystąpi Selfmade. To jednak zmiana spowodowana chorobą u Szygendy. Osobiście bardzo mnie ciekawi jak doświadczony polski jungler poradzi sobie na górnej alei. Łatwo zaś nie będzie, gdyż VITB zmierzy się z GameWard. Jest to kluczowe spotkanie w kontekście walki o top2 fazy zasadniczej. Jeśli GW wygra, to będzie niemal pewne awansu na EU Masters, gdyż w pierwszej połowie splitu zatriumfowało w meczu na Pszczółki.

Reszta meczów jest raczej łatwa do wytypowania. Najbardziej swoją wartość muszą podkreślić Karmine Corp i Team BDS Academy, ponieważ mierzą się ze słabszymi na papierze zespołami. Mnie zaś ciekawi postawa Misfits Premier w czwartkowym meczu z LDLC OL. Czy rozpędzone Króliczki będą w stanie powstrzymać fenomenalne LDLC OL? Zobaczymy już wkrótce, a tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia siódmej kolejki w LFL:

  • 18:00 Team GO vs LDLC OL
  • 19:00 Solary vs Misfits Premier
  • 20:00 Vitality.Bee vs GameWard
  • 21:00 Mirage Elyandra vs Karmine Corp
  • 22:00 Team Oplon vs Team BDS Academy