Zero zwycięstwa, dwie porażki – z takim bilansem polskie drużyny kończyły pierwszy dzień fazy grupowej EU Masters. Szanse na odkucie się jedni z reprezentantów Ultraligi będą mieli dziś.

Poland AGO Rogue 0:1 Vitality.Bee France

France BDS. Academy 1:0 Team ESCA Gaming  Poland

Wyniki czwartkowych spotkań nie powinny być dla nas specjalną niespodzianką. W żadnym z wczorajszych meczów Polacy nie byli postrzegani za faworytów.  Faza grupowa EU Masters zawsze rządzi się jednak swoimi prawami, dzięki czemu po cichu mieliśmy nadzieje, że któraś z polskich ekip zdoła sprawić niespodziankę i rozpocznie European Masters Spring 2022 od zwycięstwa.

Niestety w obu spotkaniach bazy reprezentantów Ultraligi upadały bardzo szybko. Zarówno Vitality.Bee, jak i BDS.Academy do zniszczenia Nexusa Polaków potrzebowali mniej niż trzydziestu minut. Szanse na poprawienie swojego bilansu w fazie grupowej EU Masters zawodnicy Team ESCA Gaming będą mieli jeszcze dziś.

O godzinie 19:00 zespół Harpoona podejmie Fnatic TQ i ponownie nie będzie w tym pojedynku faworytem. MAXI i spółka to aktualni mistrzowie Hiszpanii, a na dodatek przez cały sezon  LVP Superligi tylko dwukrotnie zaznawali smaku porażki. Polską formację czeka więc kolejny arcytrudny mecz.

Harmonogram EU Masters na dziś:

  • 17:00 – Unicorns of Love vs Atleta Esports
  • 18:00 – Gamer Legion vs Team Phantasma
  • 19:00 – Team ESCA Gaming vs Fnatic TQ
  • 20:00 – Karmine Corp vs X7 Esports
  • 21:00 – Bifrost vs BDS.Academy
  • 22:00 – LDLC vs BISONS